Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#przegryw #psychologia #internet

Ostatnio tak się zastanawiałem że po kiego #!$%@? ja oglądam ten syf w internecie (wykop), przecież to działa identycznie na człowieka jakbym szedł ulicą i zobaczył jakiegoś debila albo jakieś zdarzenie które wpłynie na mój organizm który adekwatnie do treści wprowadzi mnie w zły nastrój, strach, pobudzenie i to wszystko na własne życzenie. To co serwuje internet w serwisach ogólnego typu :D to jest najgorszy rak dla zdrowia psychicznego według mnie. Kiedyś w internecie przesiadywało się tylko tam gdzie się chciało czyli fora tematyczne i nie wystawiałeś nosa poza to, nie mogłeś trafić na coś niespodziewanego, a tutaj to scrolowanie z jednej strony podbija adrenalinę ale z drugiej treści mogą zrobić przeróżne efekty do tego najważniejsze to są opinie innych ludzi które bardzo ostro działają na psychikę. Pytanie teraz dlaczego człowieka może ciągnąć do tego, przecież są ludzie których nie ciągnie tutaj, pewnie to zależy od tego czy w normalnym życiu otrzymujesz trochę "przyjemności" albo kontaktów z ludźmi. Może to wynika z nudy, a może to wynika z tego że w internecie jest wszystko takie ładne i działa to trochę jak narko trip...




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: też się zastanawiam co tu takiego uzależniającego że człowiek tyle tu wchodzi.
Chyba zaspokajanie potrzeb społecznych i potrzeby przynależności. Może jeszcze potrzeba poczucia kompetencji/uznania, jak np. napiszesz coś mądrego. No i bardzo szybka gratyfikacja. Piszesz komentarz/wpis i za parę minut masz parę plusów.
  • Odpowiedz
@extraordinary_seaman: właśnie najgorsze jest to, że nigdy nie wiesz za co dostaniesz. Za gorsze komentarze dostaję nieraz więcej niż za te lepsze. To chyba też jednak ten element "hazardu", tej niespodziewanej nagrody.
  • Odpowiedz