Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 30
zal mi rodaków. To raczej nie są pieniądze zaciągnięte na inwestycje


@WyuArtykyu: spokojnie, może to tylko fliperzy zaciągają na opłatę rachunków. Jak się sprzedadzą kurniczki to oddadzą na luzaku :).
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Pięknie wybrany okres tak, aby wprowadzić ludzi w błąd.


@janekplaskacz: rozwiń, bo chyba nie rozumiem. Że baza z 2023 była nietypowo niska, czy co? Porównują maj do maja i styczeń-maj 23/24, bo takie teraz są dane (skończył się maj).
  • Odpowiedz
@rzzz: ogromną plagą są kredyty gotówkowe zaciągane przez młode osoby, które świeżo po rozpoczęciu jakiejkolwiek pracy zdobywają zdolność kredytową i biorą kredo na gadżety, na które ich starzy nie mogli sobie pozwolić aby im kupić.
  • Odpowiedz
@rzzz: Nie wiem jak teraz, ale dużo moich znajomych brało "pożyczki" w bocianie, bo byly za darmo jak oddasz za 2 miesiące. I potem instytucje liczą jakieś smieszne statystyki ze 500 tys ludzi wzielo pozyczke w bocianie, ktory oferuje RRSO 100% a to byla darmowa pozyczka na 2 miechy.
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka:

no ale ja tu widzę wysoką bazę rok temu a teraz R/R jest dalej ogromny wzrost


Ten sam ogromny wzrost był już w lipcu 2023 i nie będzie go już za miesiąc. A teraz polecam zadanie domowe, znaleźć informację dlaczego tak się stało. I nie ma to nic wspólnego ze wzrostem ubóstwa.
  • Odpowiedz