Wpis z mikrobloga

Mniej więcej ile czasu trzeba przed odbiorem mieszkania najlepiej szukać ekipy(bo jest do zgrania klimatyzacja, wykonczenie, meble na wymiar).
Ostatnia transze place w grudniu, a potem deweloper ma 3 miesiace na wyznaczenie terminu odbioru. Nie ukrywam, ze chcialbym to ogarnac jak najszybciej, bo wynajem mi drogo wychodzi oraz podobno dobre ekipy trzeba wczesniej ogarniac, ale z drugiej strony jest niewiadoma, bo zawsze moga byc jakies opoznienia po stronie dewelopera(np. dlugie oczekiwania na pozwolenie na uzytkowanie).
Wiec jestem ciekaw jak u Was to wygladalo :)

#nieruchomosci #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #wykonczenia
  • 9
  • Odpowiedz
@eehhh: dużo szybciej trzeba ogarniać, przykładowo na zwykły kibel teraz czeka się 5 tygodni, na drzwi 6 tygodni, a na jakieś rzeczy na wymiar to heh.... Podobno coś z dostawami na morzu, że są opóźnienia.
  • Odpowiedz
@eehhh: to pewnie zależy od regionu, ja w Krk organizowałem ekipę jakieś pół roku wcześniej. Jak ekipa jest ogarnięta, to terminy ma elastyczne, jak ci się termin przesunie to najwyżej wezmą jakiegoś innego klienta wcześniej, a tobie zrobią jako następnemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Defined: nie znam sie za bardzo, no i nie dostane urlopu az tyle, wiec robiac weekendami mi to z pare miesiecy zejdzie i ostatecznie wydam wiecej na wynajem :P
  • Odpowiedz
@eehhh: ja nikogo nie miałem ani niczego zamówienie go przed odbiorem. Odebrałem mieszkanie i wrzuciłem ogłoszenie na fixly że szukam kogoś do wykończenia łazienki. Odezwało sie milion osób i wziąłem jakiegoś najtańszego Ukraińca. Zrobił całą łazienkę od zera w 6 dni za 6k. kafle od góry do dołu, przeniesienie odplywu biały montaż itp. potem położyłem podłogi w 2 tygodnie z komfortu. Potem wziąłem stolarza z fixly i zrobił zajebista kuchnie
  • Odpowiedz
@eehhh: Z doświadczenia:
- Dobrze i w normalnej cenie to ok. 9-12mc,
- dobrze i drogo ok. 3mc,
- tanio i byle jak - od ręki :>
  • Odpowiedz