Wpis z mikrobloga

Rumunska i wegierska zywnosc zatruwa Polakow!1!1!1
Raz usprawiedliwilo sie spirale populizmu zwiazkowego karteli rolniczych, i beda plakac za kazdym razem kiedy Polak nie bedzie musial przeplacac za ich marne produkty.

Podstawa wolnego rynku jest ochrona jego uczestnikow przed grupami intresu, ktore zawsze szukaja sposobow na nieuczciwe praktyki by kontrolowac rynek.

#ukraina #polska #rolnictwo
IdillaMZ - Rumunska i wegierska zywnosc zatruwa Polakow!1!1!1
Raz usprawiedliwilo sie...

źródło: 1000003162

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Czyli ze co? Robia setki kilometrow, Placa za benzyne, ponosza wieksze koszta a dalej im sie oplaca sprzedawac taniej niz nasze, z bliska, czeresnie? Ciekawe z czego to wynika :D (nie wiem ale sie domyslam :DD)
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: W tym roku będzie bardzo duża różnica cenowa. Węgrzy i Rumunii nie mieli sławnego mrozu nagle w środku kwietnia, i będą mieć normalne zbiory, u nas 30-50% plonów umarła, dlatego np. sezon truskawkowy zakończył się z 2 tyg temu, a powinien dopiero się zacząć.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: 6-8 zł? Chyba w snach. Polskie truskawki z gruntu zaczęły się na początku maja, nawet czasu na szklarnie nie było. Greckie były w normalnej cenie 12 zł, w hurcie... Greckich też było mało jak na ten sezon, może tydzień w sensownej cenie, później już wlazła Polska truskawka.
@Wytrawniak: Jak chcesz kupować truskawki po 26-30 zł/kg no to sezon dalej jest. Obecnie są zbierane ostatnie odmiany (najpóźniejsze), te
  • Odpowiedz
  • 0
@Vixay nazarlem sie tych truskawek jak szalony, wiec chyba wiem za ile je bralem. Serio, za tyle szlo ja wziac tu i tam. Oczywiscie nie zawsze

Polskie to byla drozyzna - napchalem nimi zamrazarke i nigdy nie zaplacilem ponizej kilkunastu zlotych
  • Odpowiedz
  • 1
@Vixay: I to nie raz. Jak płaciłem 3-4 zł za 500g ładnie opakowane, w doskonałym stanie, ze wszystkimi informacjami np. w sieci Grupy Kupiec, to co ja ci poradze
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Koszt pracy, koszty transportu, pośrednik plus sklep. I to wszystko zamknięte w 2€ XD. Daj spokój sobie. Kiedy w Polsce płacą po 1€ za zbiór xD.
  • Odpowiedz