Wpis z mikrobloga

Uczestników wypytano o sposób żywienia, w tym o to, jak często spożywają jaja. Następnie przeprowadzono badanie stopnia zwapnienia tętnic wieńcowych przy pomocy tomografii komputerowej.


wyciąganie wniosków na temat przyczynowości z takiego badania to jest kpina i antynauka.

Słowo na koniec. Osobiście bardzo bym chciał, żeby jaja były zdrowe – ponieważ bardzo mi smakują i są wyjątkowo sycące. Jednak nie są korzystne dla zdrowia i trzeba to zaakceptować. Nawet jeśli nie jest
  • Odpowiedz
@kknbjd: tak, dlatego nikt nie wyciąga wniosków z jednego badania, bez podstaw teoretycznych, ale spoko zawsze możesz zrobić ankietę na wykopie
  • Odpowiedz
@Rejetn: autor tego artykułu dosłownie opisał to badanie i napisał "Jednak (jajka) nie są korzystne dla zdrowia i trzeba to zaakceptować". Ja się przekonany nie czuje i nie będę czyuł nawet jak się znajdzie kilkanaście badań epidemiologicznych podobnych do tego przytoczonego. Żeby coś udowodnić trzeba się bardziej postarać, wypełnienie ankiety przez badanych to troche za mało
  • Odpowiedz
@Nie_mam_nicku: Żadne badania epidemiologiczne nie powiedzą czy coś jest zdrowe czy nie, ponieważ w badaniach epidemiologicznych bierzę się pod uwagę przy badaniu tylko jeden czynnik, czy osoba spożywa dany produkt, czy nie, nie bierze się pod uwagę chociażby w obu grupach porównawczych a) masy ciała b) aktywności fizycznej c) palenia papierosów itd. Jedyne badania, które mogą powiedzieć o szkodliwości produktu spożywczego spożywanego w za dużych ilościach są badania kliniczne na
  • Odpowiedz