Wpis z mikrobloga

Czasami się śmieje z Jacka Bartosiaka, ale będąc obiektywnym gość naprawdę dużo przewidział. Mówił że dojdzie do wojny Putin - Ukraina. Na debacie z dr. Lubinem 4 lata temu powiedzial: Polska stanie się największą siłą lądową w Europie. USA zrobi wszystko aby popchnąć Polskę do włączenia się w wojnę w krajach bałtyckich. To było 4 lata temu. Obecnie już wiemy, że Polska rzeczywiście będzie największą siłą militarną lądową w Europie, a Duda nie tak dawno dał gwarancję bezpieczeństwa Litwie. Do tego Bartosiak od dawna poszedł oficjalnie na wojnę z Polską Akademią Naukową, publicznie od lat mówił, że ich wiedza i debata geopolityczna jest na mniejszym poziomie niż u przeciętnego obywatela, że się zatrzymali w swojej myśli naukowej wieki temu.
Można go lubić, bądź nie lubić, ale jest to odważny gość z odważnymi tezami, które naprawdę się potrafią sprawdzić (oczywiście nie wszystkie, ale kto zna całą przyszłość?) Jako jedyny od lat krzyczał, aby Polska się obudziła, polscy naukowcy i politycy, a każdy robił z niego wariata, nawet nadal robią, a kto 4 lata temu przewidział tak jak on, że Polska zaraz będzie się zbroić na taką potęgę że będziemy główną siłą lądową NATO, że zaraz możemy się włączyć w wojnę w krajach baltyckich? "Siewca strachu" mówili, a wyszło, że jedyny głośno i publicznie mówił o wojnie jaka nadeszła na Ukrainie i wojnach jakie nadchodzą.
#wojna #bartosiak #wolski #napierala #ukraina #polityka
KarolaG17 - Czasami się śmieje z Jacka Bartosiaka, ale będąc obiektywnym gość naprawd...

źródło: OTYwL3VfMS9jY18zODA3Mi9wLzIwMjQvMDYvMTQvMTIwMC83NjAvNzU2OTczNTE5Njg5NGViZmFiY2FkNmUwNzM2Yzc2MWEuanBlZw==

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@KarolaG17: Mnie to zastanawia czy podobne wiadro pomyj wylewano przed II wojną na ludzi którzy przewidywali nadejście dużego konfliktu. Skłaniam się do odpowiedzi że tak, bo np. takiemu Studnickiemu polskie władze zarekwirowały cały nakład książki "wobec nadchodzącej 2 wojny światowej" - i tak to się żyje w na tym łez padole.
  • Odpowiedz
Mówił że dojdzie do wojny Putin - Ukraina.


@KarolaG17: gdzie coś takiego przewidział? Nie jak już wojska się zbierały. Zresztą na kilka dni przed wojną u Igora Janke mówił, że on wojny się nie spodziewa, bo póki co Putin osiąga swoje cele bez wojny i to był by błąd.

Do tego Bartosiak od dawna poszedł oficjalnie na wojnę z Polską Akademią Naukową, publicznie od lat mówił, że ich wiedza i debata geopolityczna jest na mniejszym poziomie niż u przeciętnego obywatela, że się zatrzymali w swojej myśli naukowej wieki
  • Odpowiedz
  • 0
@card_man: do drugiego punktu w debacie z Lubiną większość ludzi nauki ktorzy tam wzieli udzial z widowni zgodziło się z myślą Bartosiaka. Także skoro ja mogę się nie znać, jego fani mogą się nie znać to widocznie i Ci co przysłuchiwali się debacie też się nie znają
  • Odpowiedz
@card_man od początku mówił, że wojna będzie, nie wiem, skąd to wziąłeś.
Co do wojny o Tajwan, przewiduje od 10 lat mocna konkurencję it'd, w czasach, kiedy nikt inny o tym nie mówił bo w Polsce robiliśmy euro i byliśmy fajni. Kolejny, co nie rozumie przewidywania procesów i trendów i oczekiwania je jasnowidzenia xD
  • Odpowiedz
do drugiego punktu w debacie z Lubiną większość ludzi nauki ktorzy tam wzieli udzial z widowni zgodziło się z myślą Bartosiaka.


@KarolaG17: jak się zgodzili? kiwnęli głową czy co? xD
  • Odpowiedz
  • 0
@card_man: oglądnij cała debatę. Jak mowia że się zgadzają z jego myślą to nie kiwają głową a mówią że się zgadzają, jeden w 100% inny w sprawach geopolityki itd
  • Odpowiedz
  • 0
@card_man:

,,Gość dostał tytuł doktora za pracę która nie jest doktoratem (to z recenzji chyba szoguna), a teraz się okazało, że to synteza jakichś innych raportów xD To jest dobry publicysta i tyle"

nie ma czegos takiego w recenzji shoguna. on zwraca uwage na metode badawcza w kontekscie tezy. bartosiak nie stawial jej a opisal sytuacje i podal
KarolaG17 - @cardman: 

,,Gość dostał tytuł doktora za pracę która nie jest doktorate...

źródło: Screenshot_20240622_173606_Chrome

Pobierz
  • Odpowiedz
od początku mówił, że wojna będzie, nie wiem, skąd to wziąłeś.


@selflessness: no to wskaż mi wypowiedź Bartosiaka gdzie mówił że będzie wojna na Ukrainie. Wojczal miał taką prognozę, że do 2022 roku Rosja wywoła wojnę na Ukrainie, ale jak już wybuchła wojna to przynajmniej miał jaja przyznać, że to nie do końca się zgadza. A Bartosiak to nie ma żadnych oporów żeby występować z wykładami pt. "Miałem rację" xD
  • Odpowiedz
@KarolaG17: pierwszy akapit na drugiej stronie.
"A jednocześnie od wielu lat nie oceniałem rozprawy doktorskiej, która byłaby w tak małym stopniu... rozprawą doktorską"
Pewnie też o to chodziło Lubinie
  • Odpowiedz
@card_man:

"A jednocześnie od wielu lat nie oceniałem rozprawy doktorskiej, która byłaby w tak małym stopniu... rozprawą doktorską"


A potem dodaj resztę w której de facto stwierdza, że argumenty są trafne. Dane wzorowe, a jego zastrzeżenia które miał na obronie wyjaśnić Jacko dotyczą formy, bardziej przypominającej esej, opisujący zagadnienie zamiast postawić jedną hipotezę badawczą i się do niej odnieść. Tak dla sprawiedliwości. ( ͡°
Goatlord - @cardman: 
"A jednocześnie od wielu lat nie oceniałem rozprawy doktorskiej...

źródło: 2024-06-22_18h00_34

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@card_man: "Miałem racje" Bartosiaka. Też z tego się śmiałem, nie jestem jego fanatykiem, ale potrafię też powiedzieć kilka dobrych słów jak to, że 4 lata temu przewidział to że Polska stanie się największą siłą lądową w Europie, że będzie zagrożenie ze strony Rosji, że będziemy wpychani w wojnę w krajach bałtyckich, wszystkie te powyższe przewidział, a co do samej wojny na Ukrainie to muszę odświeżyć odcinek w KS bo może
  • Odpowiedz
będąc obiektywnym gość naprawdę dużo przewidział


@KarolaG17: Szkoda, że nie przewidział tego, że jak zapierdzieli połowę pracy doktorskiej, to będzie z powrotem magistrem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz