Wpis z mikrobloga

Czasami się śmieje z Jacka Bartosiaka, ale będąc obiektywnym gość naprawdę dużo przewidział. Mówił że dojdzie do wojny Putin - Ukraina. Na debacie z dr. Lubinem 4 lata temu powiedzial: Polska stanie się największą siłą lądową w Europie. USA zrobi wszystko aby popchnąć Polskę do włączenia się w wojnę w krajach bałtyckich. To było 4 lata temu. Obecnie już wiemy, że Polska rzeczywiście będzie największą siłą militarną lądową w Europie, a Duda nie tak dawno dał gwarancję bezpieczeństwa Litwie. Do tego Bartosiak od dawna poszedł oficjalnie na wojnę z Polską Akademią Naukową, publicznie od lat mówił, że ich wiedza i debata geopolityczna jest na mniejszym poziomie niż u przeciętnego obywatela, że się zatrzymali w swojej myśli naukowej wieki temu.
Można go lubić, bądź nie lubić, ale jest to odważny gość z odważnymi tezami, które naprawdę się potrafią sprawdzić (oczywiście nie wszystkie, ale kto zna całą przyszłość?) Jako jedyny od lat krzyczał, aby Polska się obudziła, polscy naukowcy i politycy, a każdy robił z niego wariata, nawet nadal robią, a kto 4 lata temu przewidział tak jak on, że Polska zaraz będzie się zbroić na taką potęgę że będziemy główną siłą lądową NATO, że zaraz możemy się włączyć w wojnę w krajach baltyckich? "Siewca strachu" mówili, a wyszło, że jedyny głośno i publicznie mówił o wojnie jaka nadeszła na Ukrainie i wojnach jakie nadchodzą.
#wojna #bartosiak #wolski #napierala #ukraina #polityka
KarolaG17 - Czasami się śmieje z Jacka Bartosiaka, ale będąc obiektywnym gość naprawd...

źródło: OTYwL3VfMS9jY18zODA3Mi9wLzIwMjQvMDYvMTQvMTIwMC83NjAvNzU2OTczNTE5Njg5NGViZmFiY2FkNmUwNzM2Yzc2MWEuanBlZw==

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@card_man

>Mówił że dojdzie do wojny Putin - Ukraina.


@KarolaG17: gdzie coś takiego przewidział? Nie jak już wojska się zbierały. Zresztą na kilka dni przed wojną u Igora Janke mówił, że on wojny się nie spodziewa, bo póki co Putin osiąga swoje cele bez wojny i to był
  • Odpowiedz
Wam ta nienawiść do Bartosiaka przysłania rozum ( ͡º ͜ʖ͡º)


@homealone: no Wam miłość do Buzzwordziaka też przysłania rozum. Znowu przesłuchałem tą gównianą rozmowę i nie ma tam żadnego konkretu, że będzie wojna. Tam jest pogadanka w stylu Rosjanie zbierają wojska pod granicą z Ukrainą, może będzie wojna może nie będzie. Może blef, może nie. Za to reszta rozmowy, o tym że Zachodu bierze na
  • Odpowiedz
a co do samej wojny na Ukrainie to muszę odświeżyć odcinek w KS bo może Stanowski w drugiej części mnie w błąd wprowadził, kiedy wspomniał że Bartosiak Ukrainę przewidział, więc tu zostawiam pole do mojego sprostowania.


@KarolaG17: Akurat z tego co pamiętam, to Bartosiak twierdził, że Putin raczej blefuje, bo wojna nie ma sensu i więcej Putin może uzyskać samym szantażem. Natomiast jak w lutym 2022 był w Waszyngtonie, to
  • Odpowiedz
@card_man

>Wam ta nienawiść do Bartosiaka przysłania rozum ( ͡º ͜ʖ͡º)


@homealone: no Wam miłość do Buzzwordziaka też przysłania rozum. Znowu przesłuchałem tą gównianą rozmowę i nie ma tam żadnego konkretu, że będzie wojna. Tam jest pogadanka w stylu Rosjanie zbierają wojska pod granicą z Ukrainą, może będzie wojna może nie będzie. Może blef, może nie. Za to reszta rozmowy, o tym że Zachodu
  • Odpowiedz
@KarolaG17: tak bartosiak czesc rzeczy przewidzial jak wojna z rosja czesc przestrzelil ze ukraina ma szanse wygrac z rosja. Jego sila polega na tym ze chlop slucha zagranicznych thinktankow i to samo sprawia ze jest lepszy od wiekszosci doktorow/profesorow w polsce. Ale niestety sam w sobie nie jest az tak wybitna postacia wlasnie dlatego ze papuguje zachod.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy wiesz ale takiego jak kontekst, a dla grudnia 2021 wyglądał tak, że na słowa Bartosiaka o możliwym wybuchu konfliktu już niedługo pukano się w czoło, że straszy - jak Ty XD Dosłownie nikt w tym czasie publicznie nie twierdził, ze wybuchnie pelnoskalowa wojna


@homealone Proszę, tekst z 2019 o tym, że Rosja wywoła wojnę do 2022 roku. W tym czasie mgr Plagiatosiak bajał o sojuszu USA z Rosją
  • Odpowiedz
@homealone: Przeciez tam nic nie ma. Buzzwordziak przed wojna mówił, że jej nie będzie bo Putin dostaje wszystko, żeby polroku po rozpoczęciu mówić, że ja przewidział.
  • Odpowiedz