Wpis z mikrobloga

@jakismadrynickpolacinsku: Przesadzasz - u mnie normalnie ci z rozszerzonym niemieckim robili B2 już w liceum. Gdzie w ogóle mowa o certyfikatach w tym ogłoszeniu? Żeby nie było: sam znam biegle niem. i ang. i uważam, że sam język to mało, żeby dobrze zarabiać, a w tym ogłoszeniu wymaga się naprawdę niewiele.
  • Odpowiedz
@cyk21:
C1 to jest około 12000 słów. Nie da się tego nauczyć w liceum przy takim obłożeniu materiałowym jaki mamy w szkołach średnich.

Gdzie w ogóle mowa o certyfikatach w tym ogłoszeniu?

Bo cert jest potwierdzeniem pełnego B2/C1 a nie tylko wycinku jak to jest
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku: Z ang. zrobiłem CPE, z niem. nie mam, bo nie potrzebuję, ale studia zrobiłem na niemieckiej uczelni.

Pomijasz to, że jest coraz więcej osób dwujęzycznych i nadal nie wiem gdzie w tym ogłoszeniu widzisz 'wyzysk' jak to określiłeś.
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku zdałam C1 w LO bez dodatkowych zajęć ¯_(ツ)_/¯ więc się da.

W ogłoszeniu jest wpisane B2/C1, co w korpo wymaganiach tłumaczy się na - rozumie każdego maila, umie odpisać bez rażących błędów, używając zdań złożonych i odpowiednich form grzecznościowych i nie boi się zadzwonić i odebrać telefonu.
  • Odpowiedz