Wpis z mikrobloga

Istnieje jakiś głupi powtarzany mit, że Polacy to dobrze sobie radzą w dobrych klubach a w reprezentacji zapominają jak grać. Otoż nie xD. Poza kilkoma wyjątkami to grają w jakichś ogonach Serie A albo egzotycznych ligach które poziomem dorównują potężnej ekstraklasie. Spójrzmy na wczorajszy skład:
Szczęsny - tu OK
Bednarek - poziom championship, w lepszym klubie nie dawał rady
Dawidowicz - dół serie a
Kiwior - OK
Frankowski - 7 zespół słabej ligi francuskiej
Piotrowski - liga bułgarska xD niższy poziom od ekstraklasy
Slisz - MLS - liga dla emerytów i amatorów
Zalewski - OK ale siedzi na ławce
Zieliński - OK ale ostatnie miesiące nie grał
Buksa - dół ligi tureckiej
Piątek - dół ligi tureckiej
Moder - OK, chociaż Brighton to nie jest topowy klub
Lewy - OK
Świderski - dół serie a
Grosicki - emeryt z ekstraklasy xD
Urbański - ciężko nazwać Bologne mocnym klubem, ale radzą sobie ostatnio nieźle

Podsumowujac, poza Szczęsnym, Kiwiorem, Lewandowskim, Zielińskim i Moderem to nikt w poważną piłkę nie gra (a i tak to trochę naciągane, bo poza Lewym to nikt nie jest gwiazdą w swoim zespole). I tak się składa że to są jedyni piłkarze którzy potrafią coś pokazać w reprezentacji.

Tak naprawdę to dalej jesteśmy na tym samym etapie jak jarało się tym że Żurawski strzela gole w lidze szkockiej czy Jeleń w lidze francuskiej. Z tą tylko różnicą teraz (ale już niedługo) że mamy Lewandowskiego. Lewy odejdzie to polacy będą się cieszyć że Zieliński z ławki strzelił gola w interze albo że Kiwior wyszedł w podstawowym czasie i wybił dwie piłki jakiemuś Leeds xD.

#mecz #reprezentacja
  • 28
  • Odpowiedz
Piątek - dół ligi tureckiej


@SynGmocha89: Basaksehir 4. miejsce w lidze, wiec zaden dol.

Buksa - dół ligi tureckiej


Antalyaspor 10. miejsce, wiec srodek tabeli.

To tak na szybko. Bo z reszta mi sie bawic nie chce widzac jak "duza" masz wiedze o pilce.
  • Odpowiedz
@SynGmocha89: Pisałem o tym. Całą naszą nadzieję pokładamy w Urbańskim, który w Bolonii gra ogony, dostawał w ogóle szansę, bo kontuzje złapał Ferguson, a nawet jak dostawał szanse to ma tragiczne statystyki jak na kogoś kto ma pociągnać kadrę.
OK, przyznaję, że się wyróżniał w ostatnich meczach, ale jak to właściwie świadczy o reszcie Polaków?
  • Odpowiedz
@SynGmocha89: Jak porównasz to do topowych reprezentacji to jasne. Ale Austriacy albo Rumuni nie mówiąc o Albańczykach nie mają bardziej utytułowanych graczy. Czasem przy Euro albo Mundialu pojawiają się takie statystyki ile warta $ jest dana drużyna i my zazwyczaj prezentowaliśmy się słabiej niże to wyglądało z zestawienia wartości zawodników.
Mnie to generalnie wkurza jak np: taki Boniek wychodzi i mówi no nie mamy takich sukcesów jak Hiszpania bo nie ta
  • Odpowiedz
@SynGmocha89: Tymczasem Austriacy:
Pentz - półrezerwowy w lidze duńskiej
Posch - ten sam klub co Urbański
Trauner - rezerwowy w lidze holenderskiej
Lienhart - rezerwowy klubu ze środka tabeli BL
Mwene - półrezerwowy klubu ze środka tabeli BL
Grillitsch - podstawowy piłkarz klubu z 7. miejsca w BL
Seiwald - rezerwowy piłkarz Lipska
Baumgartner - podstawowy piłkarz Lipska
Laimer - podstawowy piłkarz Bayernu
Sabitzer - podstawowy piłkarz BVB
Arnautović - rezerwowy
  • Odpowiedz
  • 4
@FerdekM: @FMWFMW @fajny-ten-login-taki-nie-zajety Ale to nie chodzi o porównywanie do klubów Austriaków czy innych reprezentacji. Chodzi o to, że u nas mówi się ze Polacy nie dojeżdzają w reprezentacji, mimo że dobrze sobie radzą w klubach. A prawda jest taka że to stwierdzenie jest na wyrost, bo w klubach poza kilkoma wyjątkami też szału nie robią. Mamy mały potencjał. Inna sprawa, że drużyny z mniejszym potencjałem potrafią grać lepiej (Gruzja, Słowacja,
  • Odpowiedz
@SynGmocha89: ludzie myślą że jak ktoś gra powiedzmy w Serie A w klubie z dołu tabeli to i tak jest świetny bo to Serie A przecież. Ale wystarczy odrobina matematyki, w Serie A jest 20 klubów, każdy ma ok. 20 grających mniej lub więcej piłkarzy, czyli łącznie 400 zawodników tam gra, razy kilka podobnych lig (premier league, la liga, bundesliga, liga franuska) czyli 400x5=2000 zawodników. I januszerka się podnieca że wśród
  • Odpowiedz
  • 0
@thewhitestar: Dokładnie. Poza tym pod tym względem niewiele sie zmieniło przez te powiedzmy 20 lat, bo przecież wtedy Polacy potrafili występować w Marsylii, Spurs, Panathinaicosie, Liverpoolu. Więc to nie jest żaden wielki wyczyn naszego "złotego pokolenia" xD, że dwa razy kopną prosto piłkę w Lens.
  • Odpowiedz
  • 6
@SynGmocha89 wydaje mi się, że to jest bardziej kwestia mentalności. W swoich klubach ci zawodnicy są otoczeni profesjonalistami i to wymusza na nich dopasowanie się do standardu. Potem przyjeżdżają na kadrę gdzie odpala im się typowo polski klimat. Jakieś głupie żarciki, pajacerka, kolesiostwo, kółko wzajemnej adoracji.
  • Odpowiedz
@SynGmocha89: No właśnie chodzi o to, że potencjalnie z tych piłkarzy można wykrzesać więcej co pokazują drużyny które wymieniłeś. Jasne że mamy mniejszy potencjał niż Francja czy Hiszpania ale też nikt u nas nie wymaga walki o mistrzostwo tylko przyzwoitych wyników typu 1/4 czy 1/8 a z tym potencjałem to jest do zrobienia. W 1/8 gra 16 drużyn chyba nie chcesz mi powiedzieć, że mamy za mały potencjał żeby być 16-tą
  • Odpowiedz