Wpis z mikrobloga

Jak Was boli brzuch to zażywacie leki przeciwbólowe? Albo rozkurczowe? Bo nagminne są telefony gdzie kogoś boli brzuch, a on mówi, że nic nie zażył, bo nie wiedział co, nie wiedział czy może itp...
A przecież nawet reklamy w tv mówią o tym co i kiedy zażyć, a leki można dostać nawet na stacji benzynowej.

#999 #ratownikmedyczny
  • 11
  • Odpowiedz
@Korba112: Jak mnie boli żołądek (co się rzadko zdarza), to idę się wysrać. Jak nie pomaga, to gorzka herbata i od niedawna przez moją ex odkryłem, że dobra jest też coca-cola. Sama mi ją zaaplikowała jak mnie brzuch nadupcał ;)
  • Odpowiedz
A przecież nawet reklamy w tv mówią o tym co i kiedy zażyć,


@Korba112: O cie choroba. Jak uzależniasz swoje zdrowie i życie od tego gówna, które oglądasz w TV (serio wierzysz, że tam Ci prawdę mówią?), to może nie miej dzieci.

a leki można dostać nawet na stacji benzynowej


Nie można - leki w PL są na receptę. To, co masz na stacji bezszynowej to produkt leczniczy nazwany tak,
  • Odpowiedz
@Korba112: na ból żołądka raczej nie, tylko herbatka, lżejsza dieta lub lekka głodówka itp. ale miewam go tak rzadko, że ciężko sobie przypomnieć. Zwykle mój ból żołądka to lekka niestrawność do pierwszego wyrzucenia balastu. Gorzej z bólami miesiączkowymi - przy nich z reguły jestem na pyralginie lub innym przeciwbólowym jak tylko wiem, że może mnie zacząć boleć. W sumie w każdym miesiącu mam 1-2 dni, kiedy jestem nafaszerowana przeciwbólowymi na
  • Odpowiedz
  • 0
@Korba112 ból brzucha to nie jest coś tak nieznośnego żeby brać leki imo, jedyny ból który nie pozwala funkcjonować i kiedy rzeczywiście warto brać tabletki to ból głowy, tak na to patrzę
  • Odpowiedz
  • 0
@arysto2011:

Paracetamol, ibuprofen, pyralgina, ketonal, no-spa to leki dostępne bez recepty, więc przestań gadać głupoty.

@MshL nagły silny ból głowy, szczególnie u osób starszych, może być objawem udaru mózgu.
  • Odpowiedz