Wpis z mikrobloga

@Qubryk: „Z pierwszą żoną, Agnieszką, ożenił się w latach 90[7]. W 2004 poślubił Shadię Nugud[8], z którą rozwiódł się w 2010[9]. Dla drugiej żony przeszedł na Islam, przyjmując imię Rachid[10]. W 2015 ożenił się z Patrycją Czop, z którą ma syna, Stanisława Wiktora”
Ciekawe co na to 3 żona xd
  • Odpowiedz
@Qubryk @DzikuDziczyzna
Czy ja wiem czy jest powód do wyśmiewania? Sami tu w większości jesteście katolikami co jest równie bekowe jak bycie muzułmaninem.
Typowo polaczkowa logika. Jak my robimy szajs to jest w porządku ale jak ktoś inny to „Haha patrzcie jaki debil”
  • Odpowiedz
  • 4
gdybyś poznał historię islamu i poczytał trochę Koran wiedziałbyś że nie ma bardziej niespójnej logicznie religii


@statystyczny_yt Przeczytałem Koran i nie tylko. Co jest czyni islam najbardziej niespójną religią?
  • Odpowiedz
@statystyczny_yt a co to ma do tego co ja napisałem? Albo co to ma do tego co zrobił ten typ dla swojej żony?

gdybyś poczytał

A skąd wiesz że nie czytałem?
Tematem rozmowy nie jest słuszność która religia jest lepsza czy jak to ładnie napisałeś „bardziej spójna” tylko to, że typ sobie zrobił coś zgodnie ze swoimi przekonaniami ale wykopki się zesrały jak zwykle z resztą
  • Odpowiedz
  • 2
choćby wychwalanie #!$%@? pedofila który zgwałcił 8 letnią dziewczynę. I uczynienie świętym mężczyznę który pilnował namiotu podczas gwałtu. Ale co ja wiem jestem tylko polskim barbarzyńcom którego trzeba wzbogacić kulturowo


@Karashiv W islamie nie ma świętych, a co do reszty, to - nawet jeśli, bo są różne głosy - to gdzie jest w tym logiczna niespójność? Ja nie pytałem, co jest godne nagany i niedobre moralnie, tylko co czyni islam najbardziej
  • Odpowiedz
@Notes gdyby był tutaj prawdziwy katolik z zacięciem teologicznym, to by ci podał kilkanaście świetnych argumentów teologicznych za wyższością teologii tomizmu nad każdym innym wyznaniem. Problem jest tylko taki, że katolicy to jasełkowa ciemnota, chodząca do kościoła, by zobaczyć sąsiada i podczas mszy myśląca o dupie Arielki z trzeciej ławki. ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie ma co się dziwić: dobra religia to religia powszechna, bo instytucja religii
  • Odpowiedz
gdybyś poznał historię islamu i poczytał trochę Koran wiedziałbyś że nie ma bardziej niespójnej logicznie religii


@statystyczny_yt: Najwięcej o niespójności w Islamie mówią właśnie ludzie, którzy nigdy nie widzieli Koranu na oczy i swoją widzę opierają na wyrwanych z kontekstu fragmentach w Internecie.

Islam jest spójną i prostą religią. Bez świętych, bez sakramentów, bez "tajemnic wiary", bez komicznych obrzędów. Filarami islamu jest modlitwa, post i jałmużna. Który z tych elementów
  • Odpowiedz
@Qubryk W sumie skoro on jest facetem to w islamie wcale nie ma tak źle. O wiele bardziej głupie są kobiety które przechodzą na islam wiedząc że nie będą mieć tam żadnych praw ani przywilejów które mają w naszej kulturze.
  • Odpowiedz
  • 1
Islam jest spójną i prostą religią. Bez świętych, bez sakramentów, bez "tajemnic wiary", bez komicznych obrzędów.


@Nusantara Też już nie przesadzaj w drugą stronę. Oczywiście nie chcę ich nazywać komicznymi, bo obrzędy są w każdej religii.
Swieto Ofiarowania chociażby albo Hadżdż ze wszystkimi rytuałami już na miejscu albo wszelkie aspekty dokonywania rytualnej czystości. Już nie mówiąc o Aszurze u Szyitów.
  • Odpowiedz
@BenAli: Pisząc o "komicznych obrzędach" miałem na myśli gadanie do faceta w drewnianym pudle, przemienie wafli w ludzkie mięso czy robienie relikwi z kości zmarłych ludzi. Moim zdaniem chrześcijaństwo w swojej niespójności i dziedzictwie przebija nawet islam czy judaizm
  • Odpowiedz
  • 1
@Nusantara To akurat zarzuty tylko do katolicyzmu, a nie chrześcijaństwa jako takiego. Protestanci nie mają nic z tego co wymieniłeś.

A czym się różni relikwia katolicka od włosu z brody proroka? Albo grobu Abbasa syna Alego?

To co uprawiasz to cherry picking. Ja mogę z drugiej strony powiedzieć, że katolik do modlitwy nie musi zwracać się w kierunki Mekki czy jakimkolwiek i jego modlitwa będzie ważna. Bo dlaczego miałaby nie być?
  • Odpowiedz