Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie jestem w stanie uwierzyć, ze w tych czasach można znaleźć pracę i to jeszcze dobrze płatną przy biurku. Brzmi to dla mnie jak abstrakcja, coś niestworzonego. Ja zrobiłem inżyniera z informatyki, mam dużo projektów, 70 obserwujących na githubie znam 3 języki i dodatkowo uczę się niemieckiego, CV napisane przy użyciu LaTeX, a i tak nie dostaje absolutnie żadnych odpowiedzi na moje podania, nawet na staże i to nie jako programista a zwykły pracownik biurowy.

Nie ma co się dziwić mimo wszystko. Za każdym razem, gdy chce wysłać CV napisane jest ze wysłało je już ponad 100 kandydatów. Nawet na jakieś nisze.

Nie mam pojęcia co zrobić w tym przypadku, myślę nad wyjazdem do Niemiec i praca fizyczna gdyż od 2023 praca biurowa stała się niemożliwa do zdobycia dla normalnej osoby.
#programowanie #korpo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ile lat doświadczenia? Z języków to wystarczy angielski. Generalnie to nie powinien być jakiś problem, może znasz tylko niszę? Można spróbować coś łatwiejszego np. frontend + JS lub backend/ops w Pythonie, tester ewentualnie nawet manualny a potem automaczny. Może być też problem, bo firmy nie zatrudniają teraz dużo młodych, trzeba przeczekać.

IT to dobra kariera, na początku może być mało płatna. Do spróbowania np. upwork, na początek trzeba
  • Odpowiedz
@mirko_anonim uwzględniając Twoje doświadczenie może za nisko mierzysz - jeżeli widełek oczekujesz wysokich, a aplikujesz na staże, to coś się nie spina w budżecie tej rekrutacji. Teraz może nie jest najlepszy czas, bo wiele firm zwalnia - ale praktycznie każda firma potrzebuje wsparcia w takim zakresie. Szukałabym firmy, która ma niemieckie oddziały, żeby znajomość języka była na plus i tam uderzała.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ok, to z wpisu nie wynikało że brak doświadczenia. W takim razie zrobiłabym jakaś pokazową stronę o tych projektach, w której zrobiłabym jakieś wirtualne portfolio i dodała QR kod do niej, coś co by Cię wyróżniło na tle kandydatów. Jeżeli brak odzewu, może jest jakiś błąd w cv, warto żeby ktoś spojrzał świeżym okiem, czy można coś w nim zmienić.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: może dlatego że za dużo Was już jest? A do biur jakie chcesz to biorą już jakiś wyspecjalizowanych w danej działce. Teraz jest tylu studentów że za tą samą cenę pracodawca ma inżyniera budownictwa i programistę w jednym bo typ sobie walnął dwa kierunki
  • Odpowiedz