Wpis z mikrobloga

#pytanie #budownictwo słuchajcie, zrobiłem sobie fragment podjazdu z asfaltu z worków powierzchnia ok 7m x 0.8m, podbudowa ok 40cm z kamienia, dobrze zagęszczona, dodatkowo ten placyk jest ograniczony z jednej strony asfaltem a z trzech pozostałych krawężnikami drogowymi. Asfalt kładłem tydzień temu było ok 20 stopni, najpierw jedna warstwa ok 3cm zagęszczona płytą potem kolejna ok 2cm również zagęszczona na koniec wszystko zasypałem piachem i zagęściłem jeszcze raz, generalnie tak jak było w instrukcji. W tym tygodniu było dość ciepło no i... asfalt jest nadal miękki. Tzn da się po nim jeździć, nie lepi się do kół, koła go nie odkształcają, nie tworzą się koleiny, ale jak mocno punktowo nacisnę ko palcem to czuje, że to nie jest twarde i lekko płynie. Czy to normalne? jak długo taki asfalt z worków na zimno twardnieje? ma ktoś podobne doświadczenia?
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
No pewnie, wygląda to całkiem ok tzn asfalt jak asfalt na zdjęciu zasypany piachem zgodnie z instrukcją więc może sprawiać wrażenie lekkiego syfu, ale bez piachu jest sztos. Dzisiaj rano przy ok 20 stopniach było całkiem twardo, ale wczoraj przy 35 była dość miękko xD więc zastanawiam się czy tak będzie zawsze czy ten asfalt kiedyś zwiąże. Aha i to czarne przy trawie to ziemia poprostu gdzie wysiałem trawę 😅
Xahil - No pewnie, wygląda to całkiem ok tzn asfalt jak asfalt na zdjęciu zasypany pi...

źródło: Messenger_creation_a184a4b1-829a-4fb9-98c0-98e7a370646e

Pobierz
  • Odpowiedz