Wpis z mikrobloga

Od samego początku patrzę z wielkim zdumieniem na strategię Jacka Bartosiaka w całej tej dramie ze mną.

Czasami aż nie chce się wierzyć, że tak to się potoczyło.

Były naprawdę setki sposobów, aby poprowadzić to inaczej. Tymczasem mój adwersarz zawsze wybierał krok, który prowadził do możliwie najgorszego dla niego scenariusza.

1. Swoją arogancją i pokazywaniem mi byle jakiej japońskiej książki jako argumentu „na zatkanie” Jacek Bartosiak sprowokował mnie na zamkniętej grupie do sprawdzenia rozdziału jego rozprawy doktorskiej (maj 2023).

2. Jacek Bartosiak nie może pogodzić z krytyką naukową rozdziału doktoratu, więc wysyła mi raport RAND, wzbudzając moje wątpliwości co do całego swojego doktoratu (maj 2023).

3. Mój adwersarz nie umie odpowiedzieć na moje pytanie o powiązania pomiędzy raportem RAND i rozdziałem jego doktoratu; publicznie grozi mi sądem, zmuszając mnie do ogarnięcia się i udowodnienia swojej racji (maj 2023).

4. Jest chwila ciszy. Wydaje się, że ludzie zapomnieli. W sierpniu jednak Jacek Bartosiak publicznie stwierdza, że jego pismo do PAN „z hukiem zamknie sprawę”.

5. We wrześniu okazuje się, że już nie chodzi o jeden rozdział, ale o praktycznie całą rozprawę.

6. Nasz główny bohater buduje narrację, że Komisja Etyki nic nie znaczy i się samo-rozwiązała, ale po tygodniu wychodzi oficjalny komunikat, który publicznie potwierdza rozpoczęcie postępowania wyjaśniającego. Wspinamy się po drabinie eskalacyjnej. (październik).

7. Jacek Bartosiak nie wytrzymuje psychicznie i buduje o mnie narrację jako anonimowym „donosicielu”, jednym z ludzi „pobierających państwowe pieniądze”. Po moim wezwaniu do zaniechaniu naruszeń jednak wymięka. Robimy za to sprytny piwot na udawanie, że Piegzik, który nie ma swojego stopnia naukowego i nazwiska, jest w istocie elementem SPISKU.

8. Wynajmuje trzech prywatnych ekspertów, aby sporządzili opinie zgodne z jego punktem widzenia. Publikuje je w takim formacie i stylu, aby przypominały decyzję PAN. W pierwszych sekundach sam tak myślałem. Przy okazji, jeden z ekspertów przyznaje, że problem dotyczy nie 73%, ale TYLKO 24% doktoratu. Doprawdy kreatywna matematyka i interpretacja. (grudzień 2023).

8. Eksperci PAN pracują nad swoimi opiniami, tymczasem w mediach Jacek Bartosiak ogłosił się już zwycięzcą in-spe. Padają sformułowania o „miażdżącej odpowiedzi” z jego strony.
(luty-marzec 2024)

9. Do Jacka Bartosiaka docierają trzy negatywne opinie ekspertów i rozpoczyna ofensywę medialną. Pojawia się sponsorowany artykuł i kilka nagrań, gdzie atakuje wszystkich za wszystko. Twierdza jest już tak oblężona, że tylko on spełnia normy rzetelnej pracy naukowej, publicystycznej, erudycji.
Jego ultimate power to transparentność i vox populi. Ludzie wiedzą co dobre, bo sami potrafią wyrobić sobie zdanie na podstawie dokumentów i jego publikacji (3-6 czerwca).

10. Jacek Bartosiak mówi, że problemem są tylko kwestie merytoryczne w zakresie nauk politycznych, bo „oskarżenia o plagiat poszły w niebyt”. Fragmenty opinii prof. Kamińskiego i Fyderka są cytowane na jego kanale i wyśmiewane jako coś kompletnie oderwanego od rzeczywistości.

11. Jacek Bartosiak zarzuca wpływanie na procedowanie PAN, ale w dniu pamiętnej Rady Naukowej nagrywa filmik z apelem do niej, udostępnia listę prof. wchodzących w jej skład i rozsyła maile, bo… no właśnie nie wiem?

Dochodzi do odebrania stopnia i powstaje zasadnicze pytanie:
CO JEST W TYCH OPINIACH?

Dlaczego profesorowie z PAN (vide prof. Dudek) publicznie komentują, że byli zażenowani argumentacją Jacka Bartosiaka i nikt nie miał wątpliwości, że był problem z przypisaniem sobie autorstwa cudzych ustaleń naukowych.

W tej sytuacji uważam, że upublicznienie dowodów rozwiałoby wiele wątpliwości. Sam jestem ciekawy jak ludzie ocenią moją pracę. Chciałbym też przeczytać co napisali eksperci PAN w swoich opiniach.

Na co transparentny i proludowy Jacek Bartosiak mówi NIE.

Proszę Państwa, kurtyna opada.

Nie będzie żadnej debaty.
Proszę się rozejść.
https://x.com/Piegziu/status/1803688512727773623
#bartosiak #wojsko
robert5502 - Od samego początku patrzę z wielkim zdumieniem na strategię Jacka Bartos...

źródło: Screenshot_2024-06-21-07-44-08-13_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@robert5502: Pewnie Bartosiak nie postępowałby tak głupio, gdyby po prostu nie był tak znany, nie rozkręcił całego biznesu w postaci książek, filmików, wykładów i wywiadów, opierającego się tylko i wyłącznie na jego popularności, wiedzy i autorytecie.
W swoim mniemaniu musiał bronić tego autorytetu i podchodzić do tej sprawy we wręcz nadgorliwy sposób, atakować i niszczyć ludzi zarzucających mu nieuczciwość.

A skończyło się kompromitacją. Ciekawe, jak to się odbije na jego
lewoprawo - @robert5502: Pewnie Bartosiak nie postępowałby tak głupio, gdyby po prost...
  • Odpowiedz
  • 6
@robert5502 To wszystko pokazuje, jak małym i zakompleksionym człowiekiem jest bartosiak.

Do tego typowy social-media socjopata, który zrobi dosłownie wszystko żeby wyświetlenia i hajs z książek się zgadzał. Absolutnie obrzydliwe.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: on nie ma kontaktów z "ważnymi ludźmi" A jego wyznawcy już piszą, że "dla nich nie ma znaczenia brak doktoratu. Także o jego biznes bym się nie bał. Sekta will be sekta
  • Odpowiedz
@czemuztak: Zajrzałem w komentarze pod najnowszym filmem (a raczej jego zapowiedzią) i myślę, że już się domyślam, jaką bajkę spiskową sprzedał im Bartosiak, żeby sobie jakoś wytłumaczyli zabranie mu doktoratu.

czy zespół Strategy&Future oceni plagiat magistra Bartosiaka?

A po co ci to, Twoi koledzy z Moskwy juz to zrobili
  • Odpowiedz
@lewoprawo: już samo to, jaki typ ludzi (w moim otoczeniu), zachwycał się Bartosiakiem, dało mi dużo do myślenia. Zero autorefleksji, sekciarskie podejście, ignorancja faktów.
  • Odpowiedz
Mój adwersarz nie umie odpowiedzieć na moje pytanie o powiązania pomiędzy raportem RAND i rozdziałem jego doktoratu; publicznie grozi mi sądem, zmuszając mnie do ogarnięcia się i udowodnienia swojej racji (maj 2023)


@robert5502: jakiego charakteru to były groźby - zarzucał pomówienia czy naruszanie dóbr osobistych?

Pojawia się sponsorowany
  • Odpowiedz
@robert5502: Posłuchałem kilku wystąpień tego delikwenta i stwierdzam, że by się idealnie wpisał w kanał Atora i byśmy się przynajmniej szybciej dowiedzieli czy się już zaczęło i czy Chiny w przyszłym miesiącu ruszą na Taiwan xD
  • Odpowiedz