Wpis z mikrobloga

czy powiedzenie w komplemencie że jakaś kobieta ma "super figure" jest niestosowne? Dwa dni temu w socjalnym gdy grażyna postawiła ciasto w ramach urodzin, jakaś dziewczyna śmiała się że nie może z ciastem przesadzać, powiedziałem że 'co ty gadasz, przecież masz super figurę". Było kilka osób, kompletnie o tym zapomniałem a dziś hr-ówa która też wtedy była, zaprosiła mnie do siebie mówiąc że w naszej firmie "takie słowa nie powinny padać". Nie było skargi, po prostu jej sie przypomniało. Z tą dziewczyną przez kilka tygodni zamieniłem kilka zdań, zawsze przy kawie.
Dziwne jest to o tyle że w moim dziale codziennie słysze o ruchaniu kogoś, lizaniu jajec, waleniem w kakaowe oko itd. w odniesieniu do klientów czy kontrahentów.
#pracbaza #rozowepaski
  • 18
  • Odpowiedz
@CampTrump ehhh to jest skomplikowane niestety. Lepiej takich rzeczy przy innych nie mówić, sam na sam już prędzej. To jest komplement, miły, ale zwracający uwagę na fizyczność, czyli seksualność. Dlatego lepiej unikać takich słów. Ja bym się nie obraziła, wiele kobiet by się nie obraziło (wręcz przeciwnie), ale niektóre są bardziej wyczulone w takich miejscach jak praca na takie rzeczy. Tragedia się nie stała.
  • Odpowiedz
@CampTrump tak już jest w firmach, że komplementy dotyczące wyglądu są uważane za nieprofesjonalne (a za przygany można polecieć). Ponadto HR-ówa zareagowała prawidłowo- nigdy nie powinno się robić komuś uwag publicznie. Gdyby usiadła sobie u was w dziale, to pewnie posypałyby się wypowiedzenia
  • Odpowiedz
  • 0
@UschiOtze: z tego co wiem to mój dział jest nienaruszalny (oczywiście w jakiś granicach) ale że jestem relatywnie nowy to na mnie próbuje bawić się w te swoje gierki
@szzzzzz gdyby to było creepy, vibe wujka na weselu, czy podchody to bym zrozumiał, a było to rzucone jak do siostry
  • Odpowiedz
@CampTrump: raczej miałeś pecha, że padło to przy haerówie, to się kobita postanowiła wykazać. Raczej jak siedzicie w swoim stadku to jej tam nie ma, żeby Wam prawić morały
  • Odpowiedz
@CampTrump: nie komentuje się w robocie wyglądu innych, koniec, kropka.

Są firmy w top 500 z których byś wyleciał ponieważ mają takie rzeczy w regulaminach pracy, co ciekawe całkowicie legalne. Nie rób tak więcej i będzie ok.
  • Odpowiedz
@CampTrump: @RandyBobandy @thority @szzzzzz @TrollingMasterNinja @NitrousOxide @UschiOtze @CampTrump @moll @Jamniki2 @ToTrocheBardziejSkomplikowane

Dlatego ja w robocie jestem brutalnie neutralny z kobietami, usmiechne sie, jestem mily ale nic wiecej,
Nawet jak mnie milfy podrywaly w pracy to dalem se spokoj i ignorowalem.

A konskie zaloty i gadanie to lubie robic poza praca gdzie mnie nikt nie zna i mam spokoj z donosicielami i przypalami. I mam w pompie czy sie obrazi czy mi
  • Odpowiedz
jeszcze niech pan powie że te teksty o ruchaniu i lizaniu to pan gada i można pomału sie pakować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TrollingMasterNinja: plot twist :D

co ty gadasz, przecież masz super figurę


@CampTrump: korpo mają często fioła na punkcie mobbingu/seksizmu. Jak dla mnie przesada, ale swoją drogą, takie tekst brzmi właśnie trochę creepy.
Między innymi dlatego ma ładną figurę bo nie przesadza z ciastem
  • Odpowiedz
@CampTrump: Ogólnie juz Ci wiekszosc odpowiedziala, korpo jak to korpo - podwójne standardy, a szczególnie na imprezach firmowych, gdy ludziom puszczają hamulce. Ale faktycznie trzeba po prostu uważać co się mówi, szczególnie do kobiet/przy kobietach i przy HR.
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.