Wpis z mikrobloga

@tojapaweu po wyglądzie ciężko jest stwierdzić jaki to standard. obstawiam jednak unique (ale pewności nie mam).

naklejki programowalne znajdziesz na allegro

https://allegro.pl/oferta/naklejka-programowalna-klucz-id-rfid-unique-125khz-t5577-em4305-15155189637

a kopie takich breloczków w moim mieście można zrobić w punktach dorabiania kluczy - może u ciebie też.

(nie jestem pewien czy nalepkę można zaprogramować w kopiarce do breloczków, ale prawdopodobnie da się ją wcisnąć w miejsce na breloczek). zresztą może w punktach dorabiania kluczy mają też nalepki i ogarniają
  • Odpowiedz
@tojapaweu: sprawdzić, czy to jest "standardowy RFID tag" - w telefonie (bo chyba kazdy ma NFC) zainstalować NFC-tools (darmowe) i sprawdzić czy da się odczytać ten brelok po zbliżeniu, i co zawiera (jeśli się odczyta). Jak się da odczytać, to też da się tą zawartość zapisać do innych "zapisywalnych" tagów NFC, kosztujących grosze za 50szt ;)
Nie wiadomo, czy system używa "treści taga" do identyfikowania, czy też samego "numeru taga" (seryjnego)
  • Odpowiedz
@tojapaweu: ostatnio przerabialem temat. U mnie bylo unique wiec łatwo poszlo. Z jednym ALE

Mam naklejke na telefonie i musze prawie na płasko przykładać tel do klawiatury zeby zczytało (musi byc bardzo blisko). Liczyłem że przykleje pod zegarkiem i bede otwieral a tu dupa. te 15mm grubosci zegarka to juz za duzo.
  • Odpowiedz
Czy jest jakakolwiek szansa na otwieranie domofonu telefonem l


@tojapaweu: jak telefon go nie wykrywa to nie. A pewnie nie wykryje bo inna częstotliwość.

Mireczki, wiecie czy taką pastylkę sam skopiuje?


@tojapaweu: to już potrzeba by więcej informacji, choćby jaki domofon, bo w tym breloku mogą być przeróżne rzeczy.
Jak to typowe 125kHz to chińska kopiarka z ali za 50zł i karty a pewnie i naklejki też są.
  • Odpowiedz