Wpis z mikrobloga

Mam trochę ponad 10k usdt na binance, które fajnie się procentuje. Wszystko co dobre jednak się kończy, chodzi oczywiście o te nowe przepisy w UE Mica czy jak to gówno się nazywa. Nie wiem co robić wypłacać już czy czekać aż się wyjaśni jaki stablecoin pojawi się na horyzoncie dopuszczony w UE . Ktoś z was to śledzi ? Jakie są wieści plotki z rynku krypto? Wypłacał ktoś gotówkę z binance na polskie konto bankowe lub revoult ( dla mnie zen to ścierwo nie biorę go pod uwagę)? Wszystko przebiega bez problemu ? Bank nie blokuje środków?
#kryptowaluty
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 2
@alias090 Chodzi o stablecoiny mają zostać uregulowane, żaden z obecnych nie zostanie dopuszczony w UE od pierwszego lipca, jeśli chodzi o giełdy które weryfikują kyc. Od 29 czerwca na binance zostaną nałożone ograniczenia na obrót stablecoinami dla użytkowników z UE. Mi na przykład zabiorą oprocentowanie. Będę mógł swapowac usdt na pieniądze, chyba też kupować za nie krypto, ale nie będę mógł sprzedawać krypto za usdt, nie będę mógł wpłacać usdt. Dużo
  • Odpowiedz
@b4a3: W odwodzie zostaje aave i compound. Jezeli chodzi o bezpieczenstwo to moim zdaniem aave jest tak samo bezpieczny jak Biannce. No ale to tylko moje poczucie.

Pytanie jak z legalnoscia takich dochodow.
  • Odpowiedz
@b4a3: ja jednak miałem takie wiadomości z maila od nich :
„ Te stablecoiny, w tym USDT i inne, będą nadal dostępne do handlu na Binance na Spot, do wpłat i wypłat oraz w portfelu, jak zwykle. Będą one również dostępne do sprzedaży na Convert. Binance nie wycofa tych stablecoinów.

Ograniczymy ich dostępność dla użytkowników z EOG tylko w niektórych produktach i zaproponujemy alternatywy w postaci regulowanych stablecoinów lub innych
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wypokowicz93 Bo jak była promocja na binance odnośnie wpłat zen, to jak wpłaciłem tam kasę od razu sobie pobrali jakieś z dupy opłaty na utrzymanie konta. Wpłata z PKO to jakieś groszowe sprawy ale żeby wypłacić tam kasę na konto bankowe, to stosują jakieś opłaty prowizję transakcje i inne czary mary. Dla kogoś kto korzysta z tego cały czas to zen może jest fajny. Dla mnie jako osoby korzystającej z tego
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pikachu-pikachu-2137 Tylko jaką? Swoją drogą jakie jest stanowisko coinbase? Wydaje mi się że może być problem z wypłacaniem gotówki z giełd na konta bankow w UE. Sama Mica bardziej dotyczy obywateli mieszkających na terenie UE i posługujących się europejskim id.
  • Odpowiedz
@b4a3: Masz może jakiś sensowny artykuł na ten temat? Bo słyszę o tym pierwszy raz, a mam trochę USDT na portfelu i aż się zacząłem zastanawiać co dalej robić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@MrDaarkness Nie mam, czytałem tylko to co binance wysłało na maila, a potem szczegóły na ich stronie. Jest dużo niewiadomych nie ma żadnego stablecoina który przeszedł regulację Mica. Nie ma żadnych szczegółów czy jakiś się pojawi. Jednym zdaniem użytkownicy z UE wypinają tyłeczek na bolcowanko ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@b4a3: U mnie wygląda to tak, że wypłacając z Bybit na zen trafia dokładnie tyle ile wysyłam. Ale ZEN pobiera 1% za wypłatę na kartę w moim wypadku Revolut.

Więc trochę idzie na opłaty. Ale jeżeli kupiłeś krypto za 10tys zrobiło ci się 15k to tracisz 150zl na wypłacie. Duzo nie dużo ale do przełknięcia
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wypokowicz93 Ja jak wpłaciłem to od razu pobrali mi jakieś opłaty typu prowadzenie konta i jakiś prowizji, nie pamiętam ile tego było ale wkurzyłem się mocno bo musiałem drugi przelew zrobić. Byla to była poromka na binance typu wpłac przez zen jakaś tam kwotę to dostaniesz coś. Oczywiście wpłaciłem na zen z nawiązką daną kwotę bo wiedziałem że są opłaty ale takiego skrojenia się niespodziewalem. Koniec końców z tego bonusu gówno
  • Odpowiedz