Wpis z mikrobloga

@Messix: Dupka zapiekła, że ktoś reaguje na gówno spływające na wypoku i wprowadzające wszystkich w błąd? A może sam się zesrałeś, że tym razem nie takie heheszki z #bekazkatoli i okazali się bardziej progresywni niż taki mały móżdżek, co ma jeden słuszny pogląd na świat?
  • Odpowiedz
Czy groził ekskomuniką czy jakąś klątwą


@NieBendePrasowac: no JPIi pisał, że używanie prezerwatyw to grzech ciężki (czyli grozi za nie wieczne potępienie i tortury w piekle), pisał też, że prezerwatywy to forma przemocy mężczyzny nad kobietą, forma niewolnictwa kobiet i równie krytycznie wypowiadał się w czasie pielgrzymek do Afryki w latach '90. Gdyby nie działania Wojtyły w latach '60, to może Kościół ogólnie zezwolił by na stosowanie antykoncepcji przez katolików, bez
  • Odpowiedz
@gtk90: ale co to ma do zarzutów, że JP2 jest współodpowiedzialny za HIV w Afryce? Nie czytałem encyklik, homilii ani nauk papieża skierowanych do krajów Afrykańskich (pewnie jak i ty oraz 99,9% mirków), ale jestem więcej niż przekonany, że papież skupiał się na trwałej, monogamicznej relacji i wierności małżonków względem siebie, a nie "ruchajcie się z czym chcecie, byle bez gumy bo grzech"

Gdyby nie działania Wojtyły w latach '60, to
  • Odpowiedz
Ja nie twierdzę, że papież jest współodpiewiedzialny za HiV w Afryce, tylko że nauki JPII (i ogólnie Kościoła Katolickiego) MOGŁY przyczynić się do wzrostu zakażeń na HIV. Czy tak rzeczywiście było i w jakim stopniu? Nie znam żadnych badań na ten temat, więc to tylko opinia. Twoje przekonanie o tym na czym skupiał się papież może być prawdziwe, ale świadczy o oderwaniu od rzeczywistości nauk kościelnych przy rozwiązywaniu takich problemów jak epidemia
  • Odpowiedz
@Roess tylko na zdjęciu jest konkretny papież, kochany, a nie dowolny papież. Tak w temacie biedy umysłowej. Ten ze zdjęcia nie żyje dłużej i wyraźnie tłumaczył że walić się można tylko bez gumy. Za to z HIV.
  • Odpowiedz