Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak zapomnieć o byłej dziewczynie i się z niej wyleczyć? Wiem że trzeba czasu i niby czymś się zająć. Mam dużo pracy ostatnio, hobby itd ale mimo wszystko ciągle o niej myślę mimo że nikt mnie tak nie zranił jak ona...
#zwiazki #samotnosc #depresja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
  • Odpowiedz
nie można zapomnieć, ale można się przyzwyczaić. Wrzucę cytat z książki

-Przyzwyczaisz się. Niedługo przestaniesz go zauważać- rzekł.

- Jak to? Przecież będę go zawsze miała przed oczami.

- Właśnie dlatego- odparł Mattia.- Właśnie dlatego nie będziesz go widzieć.

Paolo Giordano, Samotność liczb pierwszych
  • Odpowiedz
Czas nie leczy ran i to największe kłamstwo ale sprawia, że się przyzwyczajamy do bólu.

Więc nie, nie zapomnisz, to trwałe ślady ścieżek w mózgu ale możesz wypełnić lukę kims innym.
  • Odpowiedz
@Filippa: to najgorsze co można zrobić. Zdegradować kogoś do roli wypełnienia luki. Użycie człowieka jak przedmiotu niemal jak chusteczkę. I co powiesz tej osobie wyznając uczucie? "Nie mogę być z tą osobą za którą tęsknię, cierpię po niej i mam pustkę w sercu więc z braku realizacji marzeń wezmę ciebie na otarcie łez i przysypanie pustki?"
Jak można myśleć o potraktowaniu kogoś w tak krzywdzący sposób?
  • Odpowiedz
@lobuz_: pogodzenie się z istnieniem pustki w sercu do końca życia której niczym się nie wypełni. Wiara, że poprzez trwanie oraz pojawianie się nowych zdarzeń, ludzi, uczuć pustka nie będzie odgrywać żadnego znaczenia bo okaże się zbyt mała i oddalona.
  • Odpowiedz
@programista15cm: to chyba zależy od wrażliwości człowieka oraz jego zaangażowania. Istnieją ludzie którzy kilka dni po rozstaniu nie pamiętają, że z kimś byli i mogą się związać. Pytanie ile było głębi i prawdziwości w takim uczuciu jeśli tak łatwo je porzucić lub zdać się na "czas który leczy rany" I pytanie czy w ogóle istniało uczucie czy było tylko chwilową, ulotną emocją?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Na ten moment to za szybko, ale pamiętaj na przyszłość, za parę lat kiedy znowu sobie o niej przypomnisz. Nie tęsknisz za nią, tylko za tymi dobrymi chwilami, młodością, beztroską. Teraz jest już kimś innym i wcale może nie być taka cudowna jak ją zapamiętałeś. Własnie, zapamiętałeś, ludzka pamięć jest bardzo zwodnicza, mózg sobie dopowiada fragmenty wspomnień których mu brakuje i przez to mamy skłonność do idealizowania dawnych relacji.
  • Odpowiedz