Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od 14 lat pracuje w #uk obecnie jako senior. Net dev, zarobki razem z premią i akcjami ok £100k na rok (praca w pełni zdalna, północ Anglii).
Myślimy o powrocie do Polski (górny Śląsk lub Kraków) i teraz pytanie, czy warto?
Tutaj mamy prawie spłacony dom i oszczędności więc byłoby ok 2m PLN na start.

#pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 33
  • Odpowiedz
do identycznych osiedli w PL


@ksos: w Polsce nikt kto ma kilka milionów na dom nie mieszka "na osiedlu", bo to nie jest skansen UK że trzeba się przed wikingami bronić. Ludzie mają domy wolnostojące na działkach 0.5 ha - 15ha. I tam nie ma street view
  • Odpowiedz
@programista15cm: wlasnie tylko ze w PL takie palacyki to ma jakis Obajtek czy inny Kwasniewski,a reszta ludzi mieszka w domach ktore opisalem. W UK jest klasa srednia zeby zrobic te domy na kilkatysiecy ludzi/kilka set domow za jednym razem na jednym osiedlu. W PL buduje sie tak jak mowilem - ba wiekszosc domow nawet nie ma kanalizacji czy ogrzewania z sieci!!!! Ostatni domy w zabudowie szeregowej jakie patrzylem we Wrocawliu mialy
  • Odpowiedz
@ksos

Osiedle pod miastem w UK bija na glowe te w Polsce pod wzgledem infrastruktury, szkol, drog, okolicy i ogolnego architektonicznego ladu.


To dlaczego ludzie w UK masowo sie nie zgadzaja na budowanie nowych osiedli w ich okolicy (NIMBYs) a Lab obiecuje budowe miliona nowych domow razem z infrastruktua (lekarze, szkoly itp) ?

Miasteczko gdzie mieszkam, jakas lokalna polityczka wydrukowala sobie ulotke z okazji wyborow ostatnio, gdzie wylicza jako swoje osiagniecia, pozwolenia
  • Odpowiedz
wlasnie tylko ze w PL takie palacyki to ma jakis Obajtek czy inny Kwasniewski,a reszta ludzi mieszka w domach ktore opisalem.


@ksos: fajna odklejka. Jak na kogoś kto udaje takiego światowca wcale nie masz pojęcia jak wygląda w Polsce klasa średnia która ma domy 300-500m2, a jak wygląda elita która lata helikopterami
  • Odpowiedz
pokaz te osiedla klasy sredniej?


@ksos: rozumiesz koncepcje domu wolnostojącego na dzialce 0.5ha plus? Czy syndrom Sztokholmski Ci wypral mózg do reszty? Nie ma takich "osiedli". W UK w ogóle nie ma takich domów, może dlatego tego nie rozumiesz
  • Odpowiedz
@programista15cm: no wlasnie nie - skoro mowisz ze mieszkaja tak SREDNI Polacy to chyba musi byc street view i musi byc ich duzo, prawda? XD. Pokaz mi osiedle domow jednordzinnych tych srednich polakow. Jedynie co pokazales to to jako dowod XD. Wiec albo masz zakrzywione pojecie estetyki i uwazasz te rudere za cos premium w ktorym mieszkaja bogaci Polacy i jednoczesnie wyzywasz osiedla z UK od 'brytyjskich szalasow', albo nie widziales
ksos - @programista15cm: no wlasnie nie - skoro mowisz ze mieszkaja tak SREDNI Polacy...

źródło: war

Pobierz
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Dzięki za odpowiedzi, widzę że parę spraw pominąłem:

- Powrót do Polski głównie z powodów sentymentalnych aby być bliżej rodziny,
- jestem z żoną i małym dzieckiem, panna ma w UK dobra pracę, w Polsce perspektywy w jej zawodzie są zdecydowanie mniejsze,
- praca którą mam w UK nie jest do przeniesienia w Polsce, a więc w Polsce musiałbym znaleźć coś całkiem nowego (podobnie jak moja kobieta)
  • Odpowiedz
@programista15cm XDDDD za 3k USD/miech takie rzeczy buduja? Na Ukrainie czy w innej Albanii tez tak jest podobnie ale to nie pokazuje jak mieszka klasa srednia. U mnie ludzie z branchu w PL (senior DevOpsi, Cybersecurity i SRE) maja kawalerki W warszawie i jezdza 14 letnini Audi a4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz