Wpis z mikrobloga

@stary_grat: Nie. Chyba, że następuje bezpośredni atak zagrażający twojemu życiu lub zdrowiu.

Jeśli miałby siekierę, kilof, cokolwiek... A ty bys nie mógł uciec samochodem bo zostałby zablokowany to tak.

W innym przypadku celujesz w gościa czyli jesteś gotowy oddać strzał (to że chcesz go nastraszyć nie ma znaczenia). I... Celujesz w chłopa bez żadnej broni, który poza uszkodzeniem ci samochodu nie jest w stanie nic ci zrobić.

Kup normalny gaz
  • Odpowiedz
@stary_grat: panie, pozwolenie na broń to licencja na zabijanie, można nawet przedszkolaki klamką straszyć, żeby się ciszej bawiły i włos ci z głowy nie spadnie!
  • Odpowiedz
@stary_grat: potem chłop powie policji, że chciał coś wyjaśnić na spokojnie, albo wydawało mu się, że masz jakiś wyciek z auta i chciał ci powiedzieć a ty do niego ze spluwą wyskoczyłeś i już masz po pozwoleniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakby szedł do ciebie z maczetą czy innym niebezpiecznym przedmiotem, i próbował otworzyć drzwi siłowo albo #!$%@?ć szybę czy coś to wtedy masz podstawę do
  • Odpowiedz
@stary_grat: generalnie lepiej już żebyś go autem przejechał niż gnata wyciągać ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio serio
bronią palną możesz się bronić tylko w ostateczności, jeżeli nie możesz uciec i już trzeba odeprzeć ten bezpośredni, bezprawny zamach. To jest święty graal prokuratury xD jeżeli miałeś szansę uniknąć konfrontacji w inny sposób, a zamiast tego wyciągnąłeś gnata to już przegrałeś.
  • Odpowiedz
w polsce to najlepiej dostac #!$%@? i zamknac morde i nie podskakiwac


@stary_grat: dokładnie koleżko. I na pozwolenie mają szansę ci, którzy zwykle potrafią zamknąć mordę i nie wdawać się w konfrontacje.
Poza tym tak jak mówi @Dolan - jak już jesteś w sytuacji zagrożenia to lepiej przejechać napastnika autem, bo za to grozi do 8 lat, a za użycie broni to każdy ambitny prorok będzie ci próbował maks
  • Odpowiedz
to po co się ma pozwolenie na bron w polsce? zeby sobie postrzelac w lesie? pewnie tez nie mozna, i trzeba na strzelnicy?


@stary_grat: dziurawienie papieru na strzelnicy tylko. Ew do zwierząt jak jesteś myśliwym to wtedy można w lesie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak chcesz strzelać do ludzi to policja i wojsko chętnie przyjmą cię w swoje szeregi :>
  • Odpowiedz