Wpis z mikrobloga

Skończyłem studia i gdzie mam szukać roboty? W dziale "praca fizyczna" czy "inżynieria"?
Pierwsza opcja to kierowca/magazynier/robol
Druga opcja to osoba z wymaganym doświadczeniem w dziedzinie.

Jak ja mam zdobyć to doświadczenie jak każdy chce z doświadczeniem i na jaką robotę mam się nastawić bo to moja 1 praca 😭

Już mam ochotę olać to wszystko, zrobić c+e i na tirach jeździć

#pracbaza #studbaza #zycietruckera #bekaztransa
  • 13
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: a to w trakcie studiów nie śledziłeś rynku i nie wiedziałeś, że trzeba łapać jakieś doświadczenie? Obudziłeś się teraz po 5 latach studiów? xDDD

Ssanie na rynku jest takie, że prędzej czy później nawet taki nieogar jak ty coś znajdzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: ewentualnie możesz spróbować wbić się na gówno stanowisko w korpo za minimalną, jakieś excele, kserowanie dokumentów itp i spóbować przeskoczyć wewnętrznie. Ale do tego są potrzebne jedna z 3 rzeczy:
- szczęście
- umiejętność zawiązywania znajomości, wtedy ktoś "pomoże ziomkowi z pracy"
- być dobrym i się wykazać

Tylko ten pomysł ma jedną wadę - jest kryzys i samo dostanie gównoroboty w korpo będzie mega trudne. Sam taką drogą
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: a robiłeś coś innego niż tylko zdawanie wszystkiego by skoczyć studia? Jakieś koła naukowe, samorząd, inne aktywności studenckie, staże, kursy i tak dalej czy czas leciał, a teraz masz papierek jak spora część innych świeżych absolwentów.
  • Odpowiedz