Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mircy, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie gotowego projektu domu? Jakby nie tyle chodzi mi o sam projekt który lepszy itd, tylko żeby nie wkopać się w coś, że np. przy adaptacji wyjdzie, że nie można czegoś zmienić itd. Niby na stronie wypisują jakie są zgody na zmiany (tu konkretnie Archon), ale wiadomo, zawsze coś może wyjść w praniu. Np, zależy mi żeby dom zbudować z silikatów, ale w projektach z reguły widzę pustak ceramiczny 24 albo beton komórkowy. Czy zmiana tego podczas adaptacji/budowy jest problematyczna? Albo takie rzeczy jak dodanie dodatkowych drzwi zewnętrznych których nie ma w projekcie?

I jeśli np, planuje rekuperacje i pompę ciepła, to warto od razu dopłacić zamawiać ze strony wersje projektu z tymi rzeczami?

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Np, zależy mi żeby dom zbudować z silikatów, ale w projektach z reguły widzę pustak ceramiczny 24 albo beton komórkowy. Czy zmiana tego podczas adaptacji/budowy jest problematyczna? Albo takie rzeczy jak dodanie dodatkowych drzwi zewnętrznych których nie ma w projekcie?


@mirko_anonim: Zależy od projektanta adaptującego bo przeliczyć można wszystko, ale za takie adaptacje może krzyknąć więcej niż za projekt

I jeśli np, planuje rekuperacje i pompę ciepła, to warto od razu dopłacić zamawiać ze strony wersje projektu z tymi rzeczami?

Nie, takie projekty zrobi ci firma montująca lub AirGreen za 1/5 ceny
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Wszystkiego dowiesz się od projektanta, który będzie adaptować projekt. Z ogólnych odpowiedzi:
- zmiana budulca między pustakami takiej samej grubości - możesz się tym wcale nie przejmować
- dodatkowe drzwi wewnętrzne - możesz się tym nie przejmować
- dodatkowe drzwi zewnęrzne/zmiana wymiarowania okien - zmiana nieistotna, którą będzie musiał kierownik z projektantem poświadczyć.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: znajdź architekta i przed zakupem skonsultuj z nim toco chcesz kupić. Z tego co mi wiadomo to sylikaty są ciężkie, a to może mieć wpływ na strop, na którym będa stały. Ja np. chciałem zmienić strop parterówki z lanego na drewniany i taka zmiana w wybranym projekcie powodowała wstawienie słupów podtrzymujących belki, przeprojektowanie konstrukcji dachu i kosztowałaby ponad 16k gdzie projekt kosztował 3800zł.
  • Odpowiedz