Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #motoryzacja

Czesci z gownolitu. 6 lat temu tlumik środkowy wymieniany i już się najeździł. Ta sama usterka też w tym miejscu się przepalił ale miał 18 lat a nie 6.
Tu dało by radę jeszcze to uratować? Czy nie bardzo. Plecionka też pomału zaczyna się rozwarstwiac ale jeszcze nie puszcza.

Ogólnie oglądam sobie opla od spodu bo już z rok jak nie dwa nie zaglądałem do tego auta aby korozję ocenić i na szybko jak szukałem nieszczelnosci w wydechu zauważyłem problemy. Zaraz idę oglądać dokladnie co tam się dzieje.
r5678 - #mechanikasamochodowa #motoryzacja 

Czesci z gownolitu. 6 lat temu tlumik śr...

źródło: 20240617_140542

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
Ta sama usterka też w tym miejscu się przepalił ale miał 18 lat a nie 6.


@r5678: pewnie ori był z nierdzewki, a ten nowy blacha aluminiowana.
Chociaż w sumie 6 lat to i tak nieźle, mi wychodzi ze tyle to pewnie jakiś Bosal, bo resztę zamienników wydechu to trzeba co drugą zimę wymieniać.
  • Odpowiedz
  • 0
@hellfirehe: to jest ten najtańszy polmostal, czy jakoś tak.. w każdym razie ta literka P, zakładany w listopadzie 2018r.
Z tym, że w ciągu tych 6 lat ze 2-3 razy się zdarzyło psiuknąć to łączenie cortaninem, to może to wydłużyło żywotoność.
  • Odpowiedz
to jest ten najtańszy polmostal, czy jakoś tak.. w każdym razie ta literka P


@r5678: to albo szczęście albo dbasz i myjesz, albo zimą nie jeździsz.
Ja takie tlumiki to zawsze mam na dwa lata i tyle.
  • Odpowiedz
  • 1
@hellfirehe: Dopisałem, że w ciągu 6 lat zdarzyło się 2-3 razy psiuknąć to łączenie cortaninem, to może pomogło i raz zimą na pewno się zdarzy albo lancą wejść pod spód i opłukać podwozie na tyle ile mogę to tłumik od tej strony raczej tez się łapał.

W drugim aucie też polmostal mam założony, zobaczymy ile ten będzie trzymał. bo też środkowy miałem do zmiany.
@Pietter bo paluchami grzebałem, moze
  • Odpowiedz
  • 0
@trzaichlac69: przegląd do kwietnia, oc do marca.
nie wiem czy próbować do sprzedawać, bo może ktoś na cześci weźmie czy wymontowywać i podmieniać co można a reszta na złom.
  • Odpowiedz
  • 0
@trzaichlac69: spróbować wystawić nie zaszkodzi, opisując co jest. może jakiś ukrainiec na wojne pojedzie :D daleko nie ma
A jak nie to podmianka niektórych części, demontaż innych i ostatnia podróż na złom który da najwięcej.
Alena razie niech lata, zimę jeszcze chyba zaliczy i na wiosnę koniec.
  • Odpowiedz
  • 1
@George_Liquor: @hellfirehe @trzaichlac69

Jedna rzecz zrobiona, w końcu się znalazł czas, choć średnio mi się chciało.
O dziwo nawet trzyma, myślałem że bokiem będzie wylatywać. Nawet nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo pierwszy raz coś takiego robiłem, a instrukcji poza nakładaj szpatułką żadnej nie było, czy to trzeba czekać czy można od razu jechać, czy trzeba to było wymieszać itd. Prawie naokoło było pęknięcie, oczyściłem wcześniej wiertarką. no i dałem od serca dla pewności( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie jest misja aby auto przeszło jeszcze jeden przegląd w kwietniu 25r. Włóknem szklanym te tylne progi będą robione - przynajmniej taki jest plan, bo wszystko co potrzebne mam z jakiś innych prac, w praktyce się okaże. Bo nie opłaca się sprzedawać/złomować. za dużo nowych części jest,
r5678 - @George_Liquor: @hellfirehe @trzaichlac69 

Jedna rzecz zrobiona, w końcu się...

źródło: 20240706_200937

Pobierz
  • Odpowiedz