Wpis z mikrobloga

Modernizował ktoś wentylacje grawitacyjną? przy obecnej pogodzie praktycznie nie działa, i temperatura jest praktycznie stała 27C xD niezaleznie od pogody

Jeszcze nie rozbierałem tego, ale wygląda na to że na wentylacji mam jedynie estetyczną zaślepke bez żadnej funkcji, a chciałbym coś co wspomoże wyciąg powietrza + doda izolacje akustyczną bo strasznie sie potrafi cofać powietrze typu wiatr etc.

Problem w tym że na etapie projektu chyba nie było tam ciągnięte 230V co mocno ogranicza liczbę opcji.

Nowy blok w niskiej zabudowie który omija przepisy o nowoczesnej wentylacji mechanicznej przez liczbe pieter

#mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #mieszkanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@villager jeśli to blok i masz wentylację zbiorczą (a zwykle tak jest) to nie możesz instalować żadnych "wentylatorków". Stare spółdzielnie to olewaly, ale nowe już nie (tzn ludzie się #!$%@?ą jak im sie cofa cug)
  • Odpowiedz
  • 0
@Poldek0000: to przynajmniej izolacje akustyczną jakoś wrzucę żeby się mniej cofało czy coś. gazu na szczęście nie ma w budynku, jak coś. spodziewam się też lekkiej poprawy powietrza po instalacji klimy jak klima zacznie mielić powietrze z góry na dół zamiast obecnego stojącego powietrza
  • Odpowiedz
  • 0
@villager: wentylacja grawitacyjna działa samoczynnie, co tam chcesz modernizować?


@2xpapanalepiku: tak, ale w lato praktycznie nie działa przy małej różnicy temperatur, powietrze stoi, możesz cały dzień wietrzyć bez skutku dalej będzie 27
  • Odpowiedz
  • 1
@Poldek0000: powiem ci że nawet przy jakiejś pseudo-mechanicznej to z tymi nawiewnikami się żyć nie dało xD powietrze z nawiewników kisi się na suficie, a ty się na łóżku dusisz. także klima to must have, ale na wynajmie wcześniej to człowiek musiał brać co było
  • Odpowiedz
  • 1
@Poldek0000: dokładnie, na wynajem to wszędzie robią te klimy wyłącznie w salonie - ładnie wygląda na zdjęciu, użyteczność zerowa XD no a raz jak mi się akurat trafiła już klima w sypialni, to o takiej śmiesznej mocy że efekt prawie żaden (na podwieszanym suficie z tunelem, ale na etapie projektu jakaś fuszerka weszła praktycznie niemożliwa do naprawy)
  • Odpowiedz
@villager wentylacja grawitacyjna działa na zasadzie różnicy temperatur, także im mniejsza różnica środek-zewnątrz to tym słabiej działa, to normalne.
  • Odpowiedz
@Poldek0000 w sypialni to się śpi, zazwyczaj w nocy. A przez dzień gdzie jest najcieplej przesiaduje się w innym pomieszczeniu, więc nie wiem dlaczego sugerujesz PRZEDE WSZYTSKIM w montaż w sypialni
  • Odpowiedz