Wpis z mikrobloga

Ja nadal zapominam, że to nie ten sam wykop.
Tak z 15+ lat temu, to by tam było rozwinięcie tematu, a tutaj nie dość że niewiele komentarzy, to są to w zasadzie tylko osobiste wycieczki do Dragana, ewentualnie ludzie co nawet nie obejrzeli, walnęli komentarz nie specjalnie przeczący albo właśnie przeczący coś co mówi, no nic nie wnoszący, albo kompletnie bez sensu...
No i żadnego więcej. to tyle z komentarzy pod takim filmem. 😐

Pamiętam etap, że jak wchodziłem na kwejk w komentarze, to oczekiwałem czegoś dodatkowego do tematu mema, i się zawodziłem, że tylko jakieś bzdury nieciekawe ani nawet nie śmieszne ludzie wypisują. I to był kontrast do komentarzy na wykopie.
A teraz wejdę na komentarze na wykopie i...

https://wykop.pl/link/7465933/andrzej-dragan-czy-ruch-szybszy-od-swiatla-byl-kiedys-mozliwy-premiera
#wykop #kiedystobylo #gruparatowaniapoziomu #fizyka #andrzejdragan
look997 - Ja nadal zapominam, że to nie ten sam wykop.
Tak z 15+ lat temu, to by tam ...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze to jeszcze nic. Wrzucaj coś wartościowego - zawsze jakiś DEBIL ci zminusuje/zakopie - chociaż byś naprawdę coś fajnego wrzucił. A Dragan...coż...wszędzie się wciska, mówi wciąż to samo i leje strasznie wodę ;) Dużo ludzi znających/lubiących naukę/fizykę teraz na Wykopie nie znajdziesz.
  • Odpowiedz
@look997: Czeka u mnie na obejrzenie-sprawdzę czy faktycznie nie powtarza tego co już mówił.
Raz zapytałem gościa czemu mi zakopał znalezisko o AI, a ten na to "no...bo ostatnio coś za dużo o tym". No ręce opadają ;)
  • Odpowiedz
@look997 może jest to kwestia tego, że ludzie zrobili sobie z tematów naukowych biznes? Aktualnie masz mnóstwo tzw. popularyzatorów nauki, którzy często wychodzą poza swoją dziedzinę w której się specjalizują i zaczynają mówić o tematach obecnie popularnych - Dragan i AI. Dodatkowo YouTube lubi atakować ludzi takimi treściami i w pewnym momencie przekracza to masę krytyczną i pewna grupa ludzi zaczyna się zniechęcać do tych treści i je po prostu zaczyna
  • Odpowiedz
@look997 Znam trochę fizyków i nawet oni nie za bardzo przepadają za Draganem ze względu na jego merytorykę. To co mają prości ludzie powiedzieć? A tym bardziej ogół nie lubi jak ktoś jest pchany na siłę na celebrytę i znawcę od wszystkiego. Tak jak z AI.
  • Odpowiedz
A teraz wejdę na komentarze na wykopie


@look997: Niestety, to nie jest problem jedynie Wykopu, cały polski (i nie tylko) Internet się z tym zmaga. Jeśli jednak widzisz jakieś rozwiązanie tego tematu, chętnie posłucham.
  • Odpowiedz
Ja nadal zapominam, że to nie ten sam wykop.

Tak z 15+ lat temu


@look997: Oto kilka możliwych przyczyn tego zjawiska:
Wzrost popularności i masowość:
Wraz ze wzrostem popularności danej platformy, przyciąga ona coraz szersze grono użytkowników o różnych poziomach zaangażowania i wiedzy na dany temat. Może to prowadzić do obniżenia średniej jakości komentarzy
  • Odpowiedz
@look997: nie wiem jak było na "starym wykopie", ale z mojej perspektywy wrzucenie godzinnego filmiku jest trochę low effort i bez odpowiedniej motywacji nie ma co oczekiwać, żeby wiele osób taki filmik obejrzało i skomentowało - treści w internecie jest po prostu zbyt wiele i nikomu nie chce się oglądać wszystkiego co ktoś wrzuci. dodatkowo, na ogół średnio cenię sobie treści popularnonaukowe na tego typu tematy.

oczywiście również nie jestem
  • Odpowiedz
  • 0
Niestety, to nie jest problem jedynie Wykopu, cały polski (i nie tylko) Internet się z tym zmaga. Jeśli jednak widzisz jakieś rozwiązanie tego tematu, chętnie posłucham.


@a__s: Nie ma rozwiązania. Serwis stał się popularniejszy, naszło nieciekawych ludzi, i taki efekt. Pierwotnie wykop znajdywało wąskie grono osób, które bardziej szperają w sieci, z PSC ludzie o Dominujących Motywacjach Poznawczych. :P Trzeba by znów ukryć wykop, żeby znaleźli go tylko ludzie o
  • Odpowiedz