Wpis z mikrobloga

Nie rozumie tej potrzeby przewidywania co się stanie na giełdzie i byciu pierwszym w szorcie czy longu, jakby profitów nie dawała sama reakcja na to co się dzieje na giełdzie. Odkąd przestałem przewidywać a zacząłem reagować to trejdy są mniej stresujące a i profity coraz lepsze.
  • Odpowiedz
@elementarz1 no nie do końca, on wziął pozycję shorta w momencie jak btc drukował zielone świece, bo wydawało mu się, że to już koniec wzrostów to jest przewidywanie. Ja wezmę pozycję short gdy np jeden z prostszych trejdow, gdy ważne wsparcie zostanie złamane przed tzw fail breakup i widzę że kupujący zostali złapani w pułapkę, czekam na retest tej pozycji i obserwuje taśmę, gdy na taśmie zaczną się pojawiać duże pozycje
  • Odpowiedz
@mar1anek tu masz idealny przykład prawdopodobieństwa i reagowania a nie przewidywania. Pod koniec kwietnia i początek maja masz idealny fake breakdown, wybicie i retest od 8 do prawie 15 maja gdzie stop loss jest malutki(ustalone ryzyko), wiesz ze shorty są w pułapce. Dwa ten trejd jest widoczny dla wielu inwestorów czemu? Bo po pierwsze widzą go ludzie od strategii wyckofa, widzą go ludzie którzy korzystają z Fibonacci, widzą go ludzie którzy
mar1anek - @mar1anek tu masz idealny przykład prawdopodobieństwa i reagowania a nie p...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz