Wpis z mikrobloga

Sprawdziłem na stronie HMRC na co poszły moje podatki, i na zasiłki rząd przeznaczył tyle co na zdrowie, czyli po 20%. Sprawdziłem historie moich wyliczeń, i wygląda na to że bywało gorzej. Z ciekawości też spojrzałem na rok, kiedy UK było jeszcze w EU, i przeznaczano na kontrybucje #!$%@? 0,8%. Teraz te 0,8% mogą przeznaczyć na angielskie parówki dla nierobów, czy co tam jest porządne. Na szczescie liberałowie dadzą jeszcze więcej na "welfares" Jestem ciekaw jak ma się sprawa w Polsce, i zaraz to sprawdzę.
#uk
  • 11
  • Odpowiedz
@3k1m: ale wiesz, że jest dużo ludzi którzy dostają zasiłki chociaż pracują? Jak zobaczysz wyliczenia ile ludzi pobiera UTC to nie oznacza, że są to same nieroby, którzy biorą zasiłki. Niestety jak ktoś zarabia nawet powyżej najniższej krajowej to nie stać go na utrzymanie.
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: ciiii, niech sobie żyje w przeświadczeniu, że on dźwiga na swoich barkach samych nierobów i tylko on uczciwie, ciężko pracuje xD niektórzy zdaja się mieć jakiś fetysz na tym punkcie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@DrGreen_2:
Przecież to typowy socjalizm, wręcz komunistyczne zwyczaje, dawanie komuś pieniędzy, bo zarabia mniej. Jeżeli ktoś zarabia mniej to nie jest obowiązkiem wszystkich, by taką osobę wyciągać z tego. Mógłbym za te pieniądze kupić więcej towaru, przez co więcej ludzi mogłoby mieć prace. Gospodarka funkcjonuje najlepiej, kiedy ludzie egoistycznie podchodzą do swoich finansów. Paradoksalnie tak jest, ale liberałowie tego nie rozumieją, I chcą wciskać wszędzie parytety. Birmingham przez coś podobnego zbrankrutowalo.
3k1m - @DrGreen_2: 
Przecież to typowy socjalizm, wręcz komunistyczne zwyczaje, dawan...

źródło: 1000012046

Pobierz
  • Odpowiedz
State pension było osobno


@3k1m: Dlatego dyskusja bez danych nie ma sensu. Tutaj link jest rozpiska wydatków z podatków tylko z PAYE i self-assessment, gdzie rzeczywiście state pension jest osobno.

In 2022/23 the government received a total of £255 billion in income taxes (PAYE and Self-Assessment) and £178 billion in National Insurance contributions. These taxes made up around 42% of the £1,027 billion total current receipts in 2022/23


Podatki te stanowią
  • Odpowiedz
@3k1m: czyli jakie jest rozwiązanie według Ciebie? Weź pod uwagę że większość ludzi z budżetówki bierze UTC bo zarabiają grosze. Zaraz powiesz że mogą się doszkolić i zostać informatykami albo pracować w City? Cmon problemem są ekstremalnie wysokie koszty życia, koszty wynajmu itd. Wiele korporacji płaci gorsze bo może, a foodbanki dadzą jedzenie, a rząd dopłaci w postaci UTC. Problem jest złożony i systemowy, trudny do rozwiązania, uciekanie socjalu nie jest
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@pa6lo:
Nie mam odniesienia co do polityki labourerów, ale torysi, jak większość partii na świecie dąży do mówienia ludziom, tego co chcą usłyszeć. Podobnie było z ich narracją, z rzekomym problemem imigracji z EU, gdzie teraz Anglię zalali imigranci z jakichś dziwnych krajów. O polityce covidowej nawet nie wspominam.
@DrGreen_2
A nie uważasz, że koszty życia wzrosły też przez hojną politykę po 2020 roku, gdzie wiele osób chodziło uśmiechniętych, że nie
  • Odpowiedz
@3k1m: ale wiesz, że tych benefitów nie da się przeżyć w UK? Jeżeli nie pracujesz, dostajesz takie grosze, że nie wystarczy nawet na jedzenie, to nie jest nawet życie na niskim poziomie, to jest głodowa wegetacja.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@DrGreen_2:
No i dobrze, da się wegetować i to akurat jest stymulujące

Jednakże jest pelno osób, które celowo pracują do 16 godzin tygodniowo, bo mogą dostać housing benefit, i jakieś owe grosze i w tym widzę największy problem, nie ze ktoś złamał nogę i nie może wstać z łóżka
  • Odpowiedz
@3k1m: ciężko jest nawet wegetować, ci ludzie muszą chodzić do foodbanks których w Uk jest już więcej niż McDonaldow!

Pracują 16 godzin tygodniowo bo zarabiają gorsze, w #!$%@? pracach, więc wolą dostać podobne grosze od państwa! System jest zepsuty ale nie przez ludzi, którzy korzystają z benefitów!
  • Odpowiedz