Wpis z mikrobloga

  • 0
@kopytakonia: jakbym był aż tak głupi aż tak głupi, żeby nie wpaść na wyczyszczenie PCta z kurzu, to bym nawet tu nie pytał, tylko dał kompa do jakiegoś serwisu, żeby mi sami te wentyle wymienili. Tak, wyczyściłem go, nawet z 10 minut temu bo sprawdzałem coś z kablami w środku. To nie wina tego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tak_masz_racje: chodzi mi o to, czy jak te 3 fluctusy zepnę rozdzielaczem i wsadzę w jedno złącze na wentylator, to czy go nie spalę xd
bo teraz mam te 3 fabryczne wpiętę w kabel z pompy i nie wiem czy dalej tak będę robił, czy nie lepiej od razu wsadzić w płytę. Bo tak patrzę, to apka od kontroli tego AiO nie chce mi zrzucić RPMów poniżej ~50%, mimo że dałem
  • Odpowiedz
@marv0oo Spokojnie, też mam 3x wentylator z przodu obudowy spięte razem szeregowo i jednym przewodem do płyty podpięte. Co prawda nie AIO, ale to to samo. Wtedy sterujesz sobie wszystkimi naraz.
Żeby sterować oddzielnie od pompy to musisz bezpośrednio do płyty podłączyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: No właśnie ma. Bo u mnie to wygląda tak, że z pompy wychodzi kabel rozgałęziony na 3 do którego podpinam wentylatory z chłodnicy. Z chłodnicy wychodzi jeszcze kabel USB do wewnętrznego USB na płcie i kabel do podłączenia do cpu-fan/pump-fan na płycie. I ja mogę sterować i pompom i wentylatorami, tylko w programie 25% mocy wiatraków odpowiada ich 50% mocy. Niżej niż te 1080 RPM nie schodzi, mimo że w
  • Odpowiedz
@marv0oo: Arctic P12, dobre jak noctua za ułamek ceny, wersja PST ma wbudowane przedłużacz, że możesz je ze sobą podłączyć

co do problemów z maksymalnymi obrotami to może podłącz te wentyle do płyty głónej
  • Odpowiedz