Wpis z mikrobloga

#warszawa #nieruchomosci #mieszkanie #energetyka #pytanie #pytaniedoeksperta

Najmuje mieszkanie w WWA od maja tego roku. Landlord wystawił mi rachunek za prąd w wysokości niemal 300 pln, przy czym jedyne co mam w mieszkaniu to lodówka, laptop i telefon oraz od czasu do czasu pralka (1 raz w tygodniu).

Poprosilem go już tydzień temu o przesłanie skanu rachunku za prąd ale do tej pory nie otrzymałem.

Placic mu czy to jakiś scam?
  • 14
  • Odpowiedz
moim zdaniem kwota jest absurdalna. wg Googla 1 osoba zezuje Max 100 PLN


@szklarskaporeba: google klamie. U mnie mocno energooszczędny sprzęt a wychodzi jakieś 250 na miesięc. na 2 os. Mało gotujemy.
  • Odpowiedz
@Anakee: moi znajomi którzy mieszkają w dwójkę płacą 150 PLN miesięcznie, a pracują oboje zdalnie. Koleżanka z mężem i dzieckiem płaci 190 PLN miesięcznie. A inna znajoma - singielka - płaci 70 PLN. Zatem kwota 300PLN za 1 miesiąc dla 1 osoby to jakiś absurd.
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba: Ja mieszkam sam i płacę 150 miesięcznie w standardowym G11 w mieszkaniu w bloku. Tylko ja tego prądu uważam zużywam w #!$%@?, poza klimatyzacją nie wyobrażam sobie co musiałbym robić żeby zużyć 2x tyle xD
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba:

Może prognozy, lepiej mieć rozliczenie za zużycie.

Jeśli nie masz różnicowe sprawdz czy gdzieś nie ma upływu pradu. Wylacz wszystkie urządzenia fizycznie z kontaktu, w tym te ze stanem czuwania routery, piekarnik, jndukcje, wszystko. zapisz stan licznika i sprawdź po kilku godzinach, im dłużej tym lepiej. Nie powinno być żadnej różnicy.

Pytanie też czy jakieś urządzenie nie pobiera więcej pradu przez awarie. Np lodowka, w której jest mało czynnika
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba: ja z g11 płacę 270-320zł za 2msc. 2 osoby. Brak klimy. Praca zdalna.
W zaokrągleniu 150zł/msc.
ALE, energa chciała mi wcisnąć w zeszłym roku super ofertę gdzie opłata za prąd byłaby o jakieś 75% większa (+ok.60zł msc) oraz byłaby opłata handlowa około 30zł/msc :D
To już z tych 150zł robi się 240zł. Dalej daleko do 300zł, ale też słyszałem, że te opłaty handlowe ludziom popodnosili nawet i po 50zł
  • Odpowiedz