Wpis z mikrobloga

Mam jutro #kolonoskopia niestety, bo jelita szwankują dość mocno. O 17 mam zacząć pić ten syf do 23. Pytanie brzmi, czy ja mam to wychlać wszystko na raz (kilka litrów) czy jak? XD Mam to porcjować? Mam do wypicia dziś 3 saszety na 3 litry wody.

Poza tym, pytanie czy to ciśnie cały czas na wodę z doopy, że 6h spędzę w toalecie i lepiej się nie wychylać czy po prostu od czasu do czasu przyciśnie i idę się wypróżnić?

Jutro po 9 badanie. Czy wieczorem będę mógł już wrócić do żywych i wyjść sobie z domu czy raczej będę skutki odczuwać cały dzień?

Najbardziej to się chyba boję, że mnie w śnie złapie XD

#jelita #ibs #zdrowie #badanie #szpital
  • 12
  • Odpowiedz
  • 2
@damienbudzik: Dałem dla zasięgów IBS. Nie wiem czy to IBS. Ogólnie mam nieciekawe objawy, bo od 2-3 miesięcy codziennie sram na rzadko, raz, czasem dwa razy dziennie, po alko i jakimś grillu czy kebsie nawet 5 razy. Mam wzdęcia i jakieś takie parcie w dupie, jakbym czuł co chwilę potrzebę pójścia na toaletę, a tam często nic nie leci. Puste parcie. Tak jakby ruch jelit prowokował to. Przy wysiłku typu
  • Odpowiedz
Do tego niestety krew utajona w kale w badaniu.


@Kopyto96: IBS chyba tego nie powoduje, ale nie mam pewności. Mnie też pewnie niedługo czeka takie badanie, ale chyba zdecyduje się na gasto + kolono na znieczuleniu ogólnym.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: mi kiedyś lekarz zalecił żebym sobie kolonoskopię zrobił, ale się cykam strasznie.
Z tym że u mnie problemy z jelitami są chyba głównie od stresu, od jakiegoś czasu kiedy tego stresu mam mniej to jest lepiej.
Myślałem też o tym, że może mam jakieś alergie pokarmowe, ale nic nie wyszło na badaniu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krs90: Krew utajona to może być równie dobrze od podrażnienia jelita, w sumie ciul wie. Dla mnie nawet niech coś wyjdzie, niech mi dadzą leki i chce wrócić na normalne tory.
  • Odpowiedz
  • 0
@stuparevic: Wycinek pobrali bo albo mikroskopowe zapalenie jelit albo jelito drażliwe. Okazało się, że mam hemoroidy i stąd ta krew utajona, są gdzieś wyżej, s mnie w ogóle nic nie boli ani nie ma świeżej krwi, dziwne.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: U gastrologa to prywatnie byłeś? Bo na NFZ terminy są dosyć odległe i mi rodzinny od razu dał skierowanie na kolonoskopie, żebym nie potrzebnie nie czekał jeszcze na gastrologa i potem dopiero na badania. Takie pytanie i co po wypiciu tego lekarstwa od razu leci wodospad i z toalety nie wychodzisz, czy po prostu musisz iść co jakiś czas się wypróżnić?
Jak ci dali godzinę badania to o tej
  • Odpowiedz
  • 1
@lentilek: Znieczulenie dożylne. Wodospad leci, da radę utrzymać normalnie, choć nie radzę za długo, bo ciśnie ostro.

Stawiasz się na badanie, dostajesz głupiego jasia, robią ci badanie 15 minut i tyle.
  • Odpowiedz