Wpis z mikrobloga

Dlatego właśnie w Polsce jeździ się możliwe blisko a nie przy krawędzi jezdni.

Art 16 ustęp 4 PoRD

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.


#rower #szosa #kierowcy #samochody #polskiedrogi
reddin - Dlatego właśnie w Polsce jeździ się możliwe blisko a nie przy krawędzi jezdn...
  • 40
  • Odpowiedz
@reddin: klasyk

kierowcy: wyprzedzają na centymetry nie zachowując ostrożności lub wymuszając pierwszeństwo: no trochę tolerancji i wzajemnego poszanowania, chcemy jakoś przejechać

ci sami kierowcy w takiej samej sytuacji wiedząc, że w promieniu kilometra jest ścieżka rowerowa o długości 100 metrów: cooooooo, #!$%@? pedalarzu zasrany, zaraz cie psikne, rozjechałbym cie, ale pójdę siedzieć jak za człowieka, heheh
  • Odpowiedz
  • 11
Zachowaj min. 1.5 metra odstępu

Jadąc rowerem, należy zostawić sobie minimum 1.5 m odstępu po obu stronach. Przy szybkiej jeździe, odstęp ten powinien być oczywiście jeszcze większy.

Odstęp umożliwia ominięcie wcześniej niezauważonych przeszkód (jak dziury, gałęzie czy plamy oleju), niweluje podmuch wiatru podczas wyprzedzania oraz pozwala na korekcję odstępu podczas bycia wyprzedzanym przez piratów drogowych niezachowujących bezpiecznego odstępu od rowerzystów.

W
  • Odpowiedz
  • 4
w jakiej formie wysyłasz nagrania na policję? U mnie kiedyś mieli problem, że na yt wrzuciłem, bo nie mogli otworzyć


@klefonafide: Pismo i płytka CD z nagraniem. Data, godzina wykroczenia, blachy pojazdu i podpis.
  • Odpowiedz
  • 3
trochę więcej zachodu niż mailem, ale trudno. Używasz poczty czy osobiście dostarczasz?


@klefonafide: Staram się osobiście, potwierdzenie biorę na kopii.

co w tym wyprzedzaniu przez bmw było złego? Pytam z perspektywy rowerzysty, nie
  • Odpowiedz
  • 2
jako rowerzysta życzyłbym sobie żeby mnie ludzie z takim zapasem wyprzedzali jak ten na filmie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Emble: Pamiętaj, że kamera ma szeroki obiektyw i przekłamuje nieco.
reddin - >jako rowerzysta życzyłbym sobie żeby mnie ludzie z takim zapasem wyprzedzal...
  • Odpowiedz