Wpis z mikrobloga

https://www.theguardian.com/world/article/2024/jun/09/israel-gaza-hostages-rescue-eu-outrage

Izraelska operacja wojskowa uratowała czterech zakładników kosztem zabicia 109 Palestyńczyków. Nie jest łatwo stwierdzić, ilu ze 109 zabitych Palestyńczyków było bojownikami HAMAS, a ilu cywilami, ale co najmniej dziesiątki z nich to cywile. Jeśli HAMAS założył bazę wojskową pośród cywilów, naruszyło to zasady wojny - w efekcie wykorzystując tych cywilów jako żywe tarcze. #wojna #izrael
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KingaM: Wyobraźmy sobie akcję AT.
Napad na Przedszkole, terroryści zabijają część dzieci, część nauczycieli , reszte biora jako zakładników w tym dziecko Ministra.
Wpada AT zabija wszystkich, terrorystów, dzieci, pozostałych opiekunów, ratując tylko to jedno dziecko i oczekuje że cały świat będzie bił brawo.........
  • Odpowiedz
@Franzowaty: no nie, tu zabito terrorystow i sporo ich cywili, miedzy ktorymi sie kryli.
Takze swiat bije brawo. O tej akcji uwolnienia zakladnikow jest glosno. W tym w samych sluzbach/wojsku, jest bardzo pozytywna ocena, ze sie dowazyli na atak w glab terenu wroga i ze odniesli sukces, mimo silnego oporu terrorystow.
  • Odpowiedz
sporo ich cywili


@Aster1981: Cywile to cywile. Nie ma ich cywili i naszych cywili.
Nawet podczas konfliktu zbrojnego i ogłoszonego stanu wojennego cywil to CYWIL.
Może się zdarzyć wypadek, ja to rozumiem. Kiedy jest wojna to przypadkiem może ktoś zginąć ale proporcje 50/50 to nie przypadek.
  • Odpowiedz
Cywile to cywile. Nie ma ich cywili i naszych cywili.


@Franzowaty: oczywiscie że są ich cywile i nasi cywile
jakby nas rosjanie zaatakowali to bym w pompce miał ich cywili, zresztą mam ich już teraz i ukraincy powinni mieć pełne prawo bombardować ludzi którzy popierają agresje na ich kraj
  • Odpowiedz
@fraciu: ze #!$%@? co?xD
Gosc zostal oskarzony przez jedna strone bez dowodow. Czyli jest spora szansa ze byl niewinny i nie bral w tym udzialy ale dla Ciebie to nic nie zmienia bo wszyscy sa zaangazowani.

No chyba ze przez zaangazowanie rozumiesz to ze mozesz zostac zbombardowany albo odstrzelony przez moralne wojsko bedac niewinnym cywilem to faktycznie pelna zgoda :)
  • Odpowiedz
@GoldaMeir: hmm komu mam zaufac anonimowemu trollowi ktoremu najwyrazniej po nocach snia sie penisy i projektuje to na mnie czy jednej z najwiekszych i najbardziej uznanych redakcji dziennikarskich na swiecie. Ciezki wybor naprawde jestem w kropce.
  • Odpowiedz
@banciur: uuu jaki ty jesteś krytyczny obserwator ( ͡° ͜ʖ ͡°) nazywać Guardiana uznana redakcja to rzeczywiście masz tupet xD może jeszcze Al Jazeere zacytuj xD nawet Szkoda mi czasu na ciebie bo widać po twoich wpisach że masz fiksacje na punkcie Izraela. To można wyleczyć, spróbuj może ci się uda. Żyjesz w swojej polskiej piwnicy, odrealniony od tego co tam się dzieje i zgrywasz eksperta
  • Odpowiedz
@GoldaMeir: Wklejalem artykul z CNN taki bystrzak powinen wylapac.
Moje wpisy czyli mniej niz 10 komentarzy nie liczac przepychanek z Toba i jeden wpis na mirko, faktycznie niezla fiksacja.
  • Odpowiedz