Wpis z mikrobloga

Mircy z tagu #dieta bedzie (glupie) pytanie. I takie troche zupelnie w druga strone. Ale szukam na necie i nic z tego nie wiem :P

Juz dawno doszedlem do wniosku ze musze wiecej jesc. Ale chyba mi sie zoladek skurczyl bo jak w robocie zamawiamy np kebsy to zjem pol i jestem pelny. Wiec plan byl taki zeby nie jesc "raz a dobrze" tylko se "podjadac".
No ale nie znalazlem co moglbym se podjadac :P I dzis zainspirowal mnie wpis jednego mirka co znalazl toster. :)

I se przypomnialem ze mam w domu - taki na 4 tosty rownoczesnie. Wiec se mysle...a jakby tak do roboty se tosty robic? bylyby 4 tosty (czyli 8 "trojkatow"). I tak co jakis cas bym se dziabal jednego. I pytanie jest czy to cos da?

A bardziej precyzyjnie:
1 tost (2 trojkaty):
-2 kromki chleba tostowego (posmarowane jakims maslem)
-plaster jakies wedliny - plaster=po calosci kanapki a nie ze plasterek srednicy 3cm :P (szynka, mielonka, salami, whateva)
-plaster sera - tez po calosci
-pomidor
-cebula

Ile toto moze miec kalorii? Nie oczekuje dokladnego wyniku ale +/-. Nigdy nie liczylem kalorii wiec nawet nie wiem jak sie do tego zabrac. Totalna zielonka here w tym wzgledzie.

I pytanie dodatkowe - co w takiego tosta wladowac zeby bylo najbardziej kaloryczne?

Otaguje tez #gotujzwykopem bo pewno bywalcy tego tagu maja sporo wiedzy w temacie :)

P.S nie gotuje w domu juz od kilku lat wiec wszelkie pomysly typu "jak chcesz wiecej kalorii to zrob se normalne zarcie" odpadaja :P
  • 28
  • Odpowiedz
  • 0
i się super nada do tostów


@varres: Wiem... nie wyobrazam se tostow bez niego :)

Baardziej pytalem co jeszcze mozna kalorycznego wsadzic.

I duzo to dosc niejasne okreslenie :)))
  • Odpowiedz
  • 0
@varres: NIe mam tostera ktory robi kodey kreskowe.

Moje pytanie bylo dosc proste:

Ile tost moze miec kalorii. ja sie na tym kompletnie nie znam wiec zadalem pytanie na tagach gdzie moze znajde kogos kto sie zna (moze przerabial ten sam temat)

Wiec cierpliwie bede oczekiwal na odpowiedz - moze nadejdzie.
  • Odpowiedz
@gorzki99: pomiędzy 0 a 20329349383482 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że pomogłem.
A tak serio to trzeba znać gramatury i produkty aby to jako tako określić. Weźmiesz chleb tostowy pełnoziarnisty z piekarni craftowej a zwykły pszenny z biedry to już będziesz miał inne kcal. Jeden powie plaster szynki na plasterek salami o grubości 1mm a drugi plaster szynki powie o plastrze 2cm szynki szwagra czy
  • Odpowiedz
@gorzki99: Google:
Tost z serem – kcal zależą od rodzaju pieczywa, rodzaju sera i innych dodatków. Jeden tost z serem może dostarczać od 118 do 185 kcal, a w przypadku sera zapieczonego w 2 kromkach pieczywa – od 173 do 273 kcal. Jeśli do takiego tosta doda się plaster szynki, kaloryczność wzrośnie o 28-70 kcal.
  • Odpowiedz
  • 0
I jako dodatek z 3 - 4 pączki.


@Rasteris: Odpada - nie lubie slodkiego :) Ale boczek to juz jaknajbardziej :) Co prawda troche to przerost formy nad trescia laczenie szynki z boczkiem ale wykonalne :)

@MgrMarecki Dosc duzy rozrzut (spodziewalem sie rozrzutu ale czy az takiego? :))

200-340... Czyli "jedna maszynka" (4 tosty) to 800-1360. Dosc malo precyzyjne zebym wiedzial czy to cos da. Tym bardziej ze nie
  • Odpowiedz
  • 0
Weźmiesz chleb tostowy pełnoziarnisty z piekarni craftowej a zwykły pszenny z biedry to już będziesz miał inne kcal. Jeden powie plaster szynki na plasterek salami o grubości 1mm a drugi plaster szynki powie o plastrze 2cm szynki szwagra czy innej takiej - różnica będzie na samej gramaturze x10 XD


@MgrMarecki: Chleb taki z sieciowki, pszenny. Plasterek taki jak mi pani na miesnym pokroi. Plaster sera taki jak sprzedaja zazwyczaj w
  • Odpowiedz
  • 0
w sumie najprościej to paczka chipsów, same puste kalorie i podjadasz powoli.


@Rasteris: Wiesz... Ja to dziwny jestem. Czipsy tez odpadaja :PP A juz w szczegolnosci te grubo ciete. Zawsze jak jem czipsy to mam poharatane podniebienie :PP Wiec nie jem :P

Juz myslalem ze predzej
  • Odpowiedz
@gorzki99: masło orzechowe i generalnie orzechy są dobrym protipem do nabijania kalorii, raz że to zdrowe źródło białka i tłuszczu, a dwa, że taka przekąska w sam raz do podjadania w ciągu dnia
  • Odpowiedz
@gorzki99: niska wartość odżywcza oznacza same kalorie bez soli mineralnych, witamin, białka i podobnych. Tylko kalorie i nic więcej. Masz jeszcze jedną rzecz, mega kaloryczną, ale wymaga trochę zachodu. Żółty ser panierowany. Kawałki sera traktujesz jak schab, plaster sera grubości ok. 8mm otaczasz w jajku i tartej bułce, a potem smażysz na patelni chwilę. 1,5 minuty na stronę wystarczy. Jeden taki kotlet w bułce i czujesz się najedzony na całego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Grash-Varrag-Arushat: No i wreszcie cos konkretnego :P Niech bedzie ze dodaje po 2 plasterki (i zakladamy ze ser sie nie wytopi poza tosta :PP)
Czyli "pakiet z tostera" to 1360 koalorii. A ja dalej nie wiem czy to duzo czy malo :P I czy to sa te kalorie "dodajace paliwa" czy te bardziej "puste". Bo o to mi chodzi. Czy kalorie z tego to te "niepuste"

Co do podjadania - ja nie chce podjadania dla kalorii. ja che podjadania dla dostarczenia paliwa (czyli tych kalorii ktore cos do organizmu wnosza a nie pustych-pustych to przyjmuje wystarczajaca pijac 8 piw dziennie :PP)

I wiem ze teraz to juz zabrzmi mega glupio bo znow wyjdzie na nie - no ale jak wspomnialem dziwny jestem i tak
  • Odpowiedz