Wpis z mikrobloga

Tak mnie zastanawia czy gdyby ktoś kto nie jest chemikiem był w posiadaniu TIHKAL-u, składników oraz sprzętu laboratoryjnego (mieszadła, szkło) byłby w stanie coś upichcić np. kwasa metodą prób i błędów? Wiem że chemia nie jest taka łatwa, ale zaciekawiło mnie czy takie coś byłoby możliwe.
Nie mam zamiaru próbować, jeszcze mi wolność miła xD

#narkotykizawszespoko #psychodeliki #lsd #chemia
  • 12
  • Odpowiedz
@billuscher: nie wiem co Ci mam napisać w sumie, mamy dostęp do tego samego tihkal xD bez znajomości chemii organicznej na sensownym poziomie nie powalczysz, za dużo może się #!$%@? i jest to wieloetapowy, skomplikowany proces. Zrobić "w kuchni" z tego co wiem można 2c-b, 2c-p etc, ale znów musisz mieć dostęp do prekursora jakim jest 2c-h, i tu też na pewno łatwiej znaleźć gotowy produkt, niż kupić prekursor.

Chcesz
  • Odpowiedz
@billuscher: Zależy co dokładnie chcesz zsyntetyzować, bo na przykład synteza lsd jest skomplikowana i nie ma szans że ktoś bez żadnej wiedzy chemicznej ją wykona
Z wiedzą na poziomie matury rozszerzonej z chemii, odrobiną oleju w głowie, przestudiowaniu podstaw preparatyki organicznej, przeszkoleniu oraz dostępie do NMRu - myślę, że tak, ale nadal byłoby to bardzo upierdliwe
  • Odpowiedz
  • 0
@Retoryk: właśnie ja nie miałem zamiaru tego robić tylko mnie tak zaciekawiło po prostu po ponownym oglądnięciu pewnego serialu, że skoro tam osoba bez wiedzy o chemii się nauczyła robić tak idealny produkt jak jej mistrz (tak miała dostęp do produktów i specjalisty) to czy mogłoby sie to wydarzyć ;)
Ale tak czy tak @Retoryk @Karbostyryl dzięki za odpowiedzi :)
  • Odpowiedz
@billuscher: nie sądzę, żeby amator nawet w wyposażonym labie mógł coś zdziałać, bo te przepisy w pihkalu są dość technicznie napisane i bez wiedzy co to znaczy nadal niewiele zdziałasz...
Coś tego typu na przykład:

added 2.4 g beta-nitro3,4,5-trimethoxystyrene as a saturated Et20 solution by use of a Soxhlet extraction condenser modified to allow the continuous return of condensed solvent through the thimble.
  • Odpowiedz
  • 0
@Multiwitamina-_: wiem że w domu można zrobić metkata jak się ma pseudoefedryne i nadmanganian
@kubako właśnie części nie rozumiałem jak 2.5N, ale chyba jakby ktoś robił wiele razy w końcu by się nauczył albo poczytał specjalistyczne książki w sensie poduczył się trochę tego
  • Odpowiedz
właśnie części nie rozumiałem jak 2.5N, ale chyba jakby ktoś robił wiele razy w końcu by się nauczył albo poczytał specjalistyczne książki w sensie poduczył się trochę tego


@billuscher: cóż, mógłby też ten ktoś na przykład skończyć studia chemiczne - miałby tam wszystko zapewnione i wytłumaczone :)

Pytanie było o kogoś kto nie jest chemikiem - zatem czy ktoś kto się uczy chemii, przeprowadzania doświadczeń, rozumienia tego wszystkiego - jest
  • Odpowiedz
  • 0
@Multiwitamina-_: widziałem właśnie, nawet tu wstawiałem z total synthesis , jest jeszcze jeden gość co zrobił film jak daleko się może posunąć zanim przyjdzie DEA xD
@kubako no tez racja, ktoś kto będzie chciał i będzie studiował te podręczniki po nocach w końcu się nauczy, co do pytania o eksperyment to przecież wciskanie cytryny do herbaty chyba też jest jakimś robieniem nieświadomym eksperymentu :P
  • Odpowiedz