Wpis z mikrobloga

Mam OC do 31.08. Auto odkupiłem rok temu. Przyszło mi pismo na adres zameldowania, że mam do zapłaty coś ok 1100zl i odsetki będą rosły jak dziś nie zapłacę. Na infolinii PZU nie mogę się doczekać na wolnego konsultanta jak zamawiam rozmowę, nawet jak sam dzwonię.
Ktoś może wie o co chodzi? Skoro OC mam ważne do 31.08 to czemu teraz jakaś kasa do zapłaty przyszła. Auto 2004r passat jeżeli to ma jakieś znaczenie. Może właściciel jakoś to OC anulował albo coś? To moje 1 auto to się trochę nie orientuję. #ubezpieczenia #pzu #samochody #oc #auto #finanse #podatki
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@buhaj32 sprzedający nie może wypowiedzieć OC, ale mógł:
- nie zapłacić raty
- poinformować TU o zmianie właściciela, TU mogło zrobić rekalkulacje skladki (np. jesteś młody, duża historia szkód, to dostałeś większą stawkę i dopłatę)

Najlepiej jak wymeczysz połączenie z konsultantem, bo wróżenie z fusów to ciężka sprawa ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@buhaj32 a oprócz tego prawka to masz np. historie ubezpieczeń? Bo poprzedni właściciel mógł mieć zniżki których ty nie masz. W moim TU mam zniżki za ilość polis (auta, motocykl, mieszkanie, itd) - strzelam że taka zniżka może zniknac jak jest nowy właściciel. Anyway to wszystko domysły, dzwoń do PZU i gadaj z nimi ;)
  • Odpowiedz
Mam OC do 31.08. Auto odkupiłem rok temu. Przyszło mi pismo na adres zameldowania, że mam do zapłaty coś ok 1100zl i odsetki będą rosły jak dziś nie zapłacę


@buhaj32: @Logan00 Zacznę od tego, że PZU nie robi rekalkulacji, a jedynie na prośbę klienta.

Skoro OC masz do 31.08 to nie mogłeś kupić auta rok temu, a tylko od 01.09.2023 :) Chyba że miałeś na myśli ,,w
  • Odpowiedz
@buhaj32: Generalnie dosyc standardowa sytuacja ze przysylaja rekalkulacje po kupnie auta ale dziwne, że auto masz od roku i dopiero teraz cokolwiek przyszło.
Na przyszłość polecam po kupnie wypowiedziec OC i wykupic nowe, przy dwoch poprzednich autach mialem takie sytuacje ze przychodzila mi rekalukacja na ostatnie 2-3miesiace OC z opłata większa niz za cały rok
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek 30.08.2023 kupiłem auto. Ubezpieczenie gość miał od 30.08.23 do 30.08.24 typ komfort.
Składka za OC(MTPL premium) -1580zl
Takie info mam ze zdjęć dokumentów które mi przekazał.

Z ojcem kontaktu też nie mam, wspominał że coś przyszło też z 2 miesiące temu i sobie wczoraj przypomniał o tym. I że coś przyszło wczoraj i stwierdził że otworzył i właśnie mówi że coś do zapłaty jest ok 1100-1300zl i odsetki mogą urosnąć
  • Odpowiedz
  • 0
@Logan00 a jak ubezpieczenie jest na niego to ja te raty mam pokryć? Czy jak to wygląda. Wiem do PZU zadzwonię ale po 16 dopiero mogę to podpytam tu jak na razie
  • Odpowiedz
a jak ubezpieczenie jest na niego to ja te raty mam pokryć?


@buhaj32: W momencie kupna auta, zgodnie z ustawą przejmujesz prawa i OBOWIĄZKI wynikające z polisy OC, tak więc wszystkie płatności od dnia kupna, są już na Tobie a nie na zbywcy. Polisa jest juz przepisana w PZU na Ciebie, skory przysłali wezwanie.
  • Odpowiedz
30.08.2023 kupiłem auto. Ubezpieczenie gość miał od 30.08.23 do 30.08.24 typ komfort.


@buhaj32: Że co? niema czegoś takiego jak ubezpieczenie od tego samego dnia do tego samego dnia. (tzn kiedyś Generali coś takiego miało przez jakiś czas, ale był z tym taki burdel że UFG i KNF się #!$%@?ły).

Ubezpieczenie OC jest zawsze pełen rok, więc w tym przypadku od 30.08.2023 do 29.08.2024
  • Odpowiedz
to lepiej poszukaj sobie jakiegoś agenta który będzie za Ciebie wszystko ogarniał, żebyś kiedyś nie wpakował się na minę jakąś, bo koszty pomyłki czy kary mogą być ogromne :)

no ok moja pomylka, jest do 29.08


@buhaj32: I cyk, 1700zł kary za brak OC przez 1 dzień, jak byś nową polisę zawarł od 01.09.2024 XD
  • Odpowiedz