Wpis z mikrobloga

Zakopane jest drogie. Takie em na airBNB wygeneruje dużo kasy i to jest w cenie.


pierwsza czesc prawdziwa, druga niekoniecznie. Przy takiej cenie? z wykonczeniem 35k lekko (pewnie ekskluziwe garage szerokosci 2,00m po extra 50k sztuka znajac ich.... no ale dobra, powiedzmy ze te 50m2 zamknie sie w 1,8mln. Z lokaty wyciagniesz 90k netto a to oznacza 1,7 zysku netto per tydzien, gdzie 2/3 czasu to oblozenie polega na wynajmie na weekend a 5 dni sobie stoi i sie kurzy. Oczywscie przy skromny zalozeniu ze nic sie nie dzieje, ze serwis sprzatajacy nie bierze 1/3 dniowki za sprzatanie, ze nie ma zniszczen, a odswiezenie/remont jest co 5 lat w gratisie od dewelopera w ramach gwarancji.

Oczywscie mozna liczyc na wzrost wartosci, ale to ile? no tu wracamy do klasyki uczciwe 10% rocznie, czyli jzu w 2030 zadne 35, tylko 70k/m - wowczas zeby to mial rece i nogi za wynajem na weekend trzeba bedzie brac juz nie zadne 2,5k a 5k :)

ogolnie
  • Odpowiedz
gdzie 2/3 czasu to oblozenie polega na wynajmie na weekend a 5 dni sobie stoi i sie kurzy


@del855: No nie. Zakopane jest całoroczne i 'pełny sezon' trwa tam od połowy grudnia do marca (święta, ferie) kiedy będziesz miał obłożenie 100 proc. Potem wielkanoc, majówki, boże ciała i od czerwca do września spokojnie liczysz pełne obłożenie.

Więc prędzej 2/3 pełne obłożenie, potem przedłużone weekendy
  • Odpowiedz
No nie. Zakopane jest całoroczne i 'pełny sezon' trwa tam od połowy grudnia do marca (święta, ferie) kiedy będziesz miał obłożenie 100 proc. Potem wielkanoc, majówki, boże ciała i od czerwca do września spokojnie liczysz pełne obłożenie.

Dodał on, że najlepsze turnusy minionych ferii w mieście pod Giewontem to drugi tydzień ferii mazowieckich oraz pierwszy wielkopolskich i małopolskich - wówczas średnie obłożenie w obiektach hotelarskich kształtowało się na poziomie ok. 70 proc. Najmniejsza frekwencja turystyczna była z kolei w drugim tygodniu ferii śląskich - średnie obłożenie w hotelach i pensjonatach wyniosło wówczas ok. 50 proc.


pierwsze info z brzegu - praktycznie nie ma obiektow o 100% oblozeniu w sezonie, takiej po prostu nie istnieja. Chyba ze Ty sobie kojarzysz ze dzien przed chciales wynajac pokoj na sylwestra - to wtedy mozesz miec takie WRAZENIE....

Nie mowiac o tym, ze srednie wyjazd w PL to sa weekedny, jak sie ktos szarpnie to 3-4 dni, tygodniowe wyjazdy to przeszlosc jesli idzie o ogol.
  • Odpowiedz
co ty mi tu czlowieku mydlisz oczy? Najwyzsze ceny sa w osrodkach o bajerami


@del855: ale sprawdź sobie zamiast pisać co ci się wydaje

Bo wiadomo, że wypasione hotele z bajerami są drogie ale tak samo drogie jest każde lokum pod krupówkami
  • Odpowiedz
@del855: ps jak nie chce ci się sprawdzać to ci zdradzę - mieszkania przy krupówkach kosztują średni od 450 (za stare lokum) do 700 zł (za nowe z 'jacuzzi i sauną')
  • Odpowiedz
ale sprawdź sobie zamiast pisać co ci się wydaje


to TY wteirdzisz, ze "apartamenty" w centrum zakpca chodza po tyle co dpbre hotele z szeroka oferta - ceny hoteli znamy, pokaz te apartamenty co sie wynjamuja w 100% - dawaj zajrzymy na booking i zoabczymy jak tam opcje rezerwacji, na lipiec to juz wolniej nocy nie poiwnno byc, nie?

@ATAT-2:
  • Odpowiedz
to TY wteirdzisz, ze "apartamenty" w centrum zakpca chodza po tyle


@del855: nie, nie ja. Strony z ofertami tak twierdzą i realia

dawaj zajrzymy na booking i zoabczymy jak tam opcje rezerwacji, na lipiec to juz wolniej nocy nie poiwnno byc, nie?


nie, dlaczego tak twierdzisz?
  • Odpowiedz
nie, nie ja. Strony z ofertami tak twierdzą i realia


to je pokaz


dawaj zajrzymy na booking i zoabczymy jak tam opcje rezerwacji, na lipiec to juz wolniej nocy nie poiwnno byc, nie?
  • Odpowiedz
wyzej napisales, ze w sezoenei 100% oblozenia - czy to nie ty pisales?


@del855: ależ ja tak napisałem i wciąż to podtrzymuje. Ale nigdzie nie napisałem, że miesiąc wcześniej masz mieć wszystko na 100 proc pozajmowane

to je
  • Odpowiedz
@del855 Nie tradycyjnie. Wymagasz ode mnie podawania informacji które możesz znaleźć dosłownie w 20 sekund.

Ja Ci powiedziałem jakie są ceny bo znam je i z portali i z życia będąc w Zakopcu średnio 4 razy w roku (na szczęście na jedną dobę). Ty mówisz, że się mylę bo tobie się tak wydaje i żądasz ode mnie udowadniania, że nie mam racji.

Ceny są takie jak Ci podałem. Jak nie wierzysz
  • Odpowiedz
@ATAT-2:

ja tez znam ceny i jestem z nimi na bezaco - i zadne oblozenie 100% w sezony, moze sezon weekedn.

juz kilka razy zapytalem ile to wg Ciebei warte - zwylky apartament 50m2 w centrum? dalbys 1000zl za
  • Odpowiedz
ja tez znam ceny i jestem z nimi na bezaco - i zadne oblozenie 100% w sezony, moze sezon weekedn.


@del855: Zdecyduj się o czy rozmawiasz - o cenach czy o obłożeniu

Bo ja Ci mówię jakie są ceny przy Krupówkach, Ty mi mówisz że to nie prawda po czym zaczynasz pisać o
  • Odpowiedz
@ATAT-2:

o obu.... oblozenie 100% to truba bzdura - pytam po raz ostanie skad takei ciekawy pomysl

a co do cen - a to zakopane jest wielkosci warszawy? pokaz te oferty za miliony, przede wszystkim pokaz ze apartament bez sniadania i sprzatania i bajerow typu fjany basen - ale blisko niczego czuli jarmarcznje ulicy - jest drozszy niz dobry hotel daleko do centrum ze sniadaniem, sprzatanime i bajerami i basenem....
  • Odpowiedz
o obu.... oblozenie 100% to truba bzdura - pytam po raz ostanie skad takei ciekawy pomysl


@del855: jesteś pierwszą osobą która piszę tutaj o obłożeniu 100 procent więc jak chcesz z kimś o tym podyskutować to ze samym sobą

juz kilka razy zapytalem ile to wg Ciebei
  • Odpowiedz
@del855: ps skoro już dałeś radę odpalić booking to przefiltruj wyniki na centrum w okolice krupówek i dodaj do wymagań jacuzzi/saunę. I tada - poznasz realną cenę takich apartamentów w centrum

No ale łatwiej 8 razy napisać 'No PODAJ MI CENE !!!!' zamiast palcem kiwnąć
  • Odpowiedz