Wpis z mikrobloga

Dzien dobry,

rozpoczalem przygodę z fotografią od sony a6400 ale ja nie o tym. Mam pytanie do specjalistów dlaczego zdjęcie ARW w lightroom wygląda inaczej (chyba gorzej), niż ten sam ARW w sofcie od Sony czyli Imagine Edit. W Imagine Edit wyglada tak jak JPG generowany przez aparat ale nie zmieniam tam ustawień.

Chyba chodzi o to że ARW to tylko info z matrycy i mogą to programy roznie interpretować, ale w Luminar jest tak samo jak w Lightroom a ja w sumie chciałbym uzyskać efekt jak jest w tym Imagine Edit.

#fotografia #lightroom #sony #a6400 #aparat
TrueShutDown - Dzien dobry, 

rozpoczalem przygodę z fotografią od sony a6400 ale ja ...

źródło: lgihtroom_imagine

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TrueShutDown: Pewnie ci wrzuca jakiś domyślny profil/lut i podmienia kolorki. W lightroomie możesz sobie ściągnąć albo przygotować jakiś preset i będziesz miał kolorki jakie chcesz.
  • Odpowiedz
@TrueShutDown: na tym polega wywoływanie rawów w kombajnach, dlatego poszukaj takiego który Ci pasuje, wybrałem sobie capture one ze względu na tethering po usb dla sony. Kiedyś gdzieś byś musiał sprawdzić na dobrym monitorze co Ci pasuje.
  • Odpowiedz
@TrueShutDown: sprawdź profil. W Lightroomie możesz mieć ustawiony z automatu Adobe Color, a w oprogramowaniu - Camera Standard.

Właściwie to RAW nie ma ustawionych żadnych kolorów „na sztywno” i możesz je dowolnie zedytować.
  • Odpowiedz