Wpis z mikrobloga

@Marek_Licyniusz_Krassus: też tego nie rozumiem, sam lubię neapolitańskie, samo ciasto mi smakuje, ale ostatnio wszystkim odwaliło na te włoskie pizze xd

Ale raz na jakiś czas #!$%@?ć takiego tłustego bydlaka, po którym nie masz szacunku dla siebie, to sama przyjemność xD
  • Odpowiedz
@aukolb Ale mi właśnie takie bydlaki tak samo fajnie smakują, a teraz każdy próbuje pizzę porównać do tej włoskiej. Trochę grubsze ciasto to już nie pizza, więcej w niej mięsa to też nie pizza bo pizza musi mieć mało składników. Zamiast szybki dojrzewającej jest jakaś dobra wędlina to też kręcenie nosem że co to ma być. Kurde, aż muszę sobie zrobić pizzę jak kiedyś rodzice robili ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: zależy. Teraz jest hype na neapolitańską. Wcześniej lansowano raczej taką cienką classice, bardziej stabilną, sztywniejszą. Różne są te włoskie. Jest generalnie coś takiego jak włoski vibe pizzy i jestem w stanie zrozumieć, o co chodzi. Bo ja osobiście widzę we włoskiej pizzy faktycznie więcej finezji, nawet w rzymskiej (nie jest wg mnie wcale taka gruba jak polska buła, ale to pewnie zależy, kto jakie buły widział XD ja mam traumę,
  • Odpowiedz