Wpis z mikrobloga

Nietzsche wierzył, że każdy człowiek powinien interpretować i kształtować swoje własne życie oraz moralność a nie podlegać nauce i podporządkowaniu zewnętrznym zasadom a taki Emil Cioran wierzył, że wszechświat jest zasadniczo pozbawiony znaczenia i że ludzka egzystencja jest ostatecznie daremna, życie postrzegał jako ciągłą walkę z pustką istnienia i nieuchronnością śmierci.

Najbliżej mi do filozofii Schopenhauera jego założenia to refleksje nad naturą cierpienia, moralnością oraz sposobami osiągnięcia wewnętrznego spokoju poprzez rezygnację z niekończących się pragnień oraz zrozumienie i akceptację swojego losu. Schopenhauer twierdził, że wola życia to niekończące się pragnienia ludzkiego umysłu, których zaspokajanie prowadzi do bardziej złożonych i niezaspokojonych pragnień, stwarzając koło nieskończonego cierpienia jego filozofia jest pesymistyczna bo odrzuca wiarę w szczęście i dobro.

#blackpill #przegrywpo30tce #samotnosc #nihilizm #depresja #pesymizm #nietzsche #cioran #schopenhauer
  • 1
  • Odpowiedz
@TTedbundYY a ja jestem betonowa klata i w mojej filozofii trzeba tak żyć odczuć jak najwięcej miłych rzeczy. Dobrze zdrowo jesc żeby mieć siły, uprawiać aktywności fizyczne dla dobrego samopoczucia, dobrze spać, być dobrym dla ludzi i zwierząt, oglądać ładne budynki, miejsca i krajobrazy. Dbać o innych ale tych co na to zasługują i najważniejsze- nie przypuerdzielac się do siebie tylko traktować się z sercem. Cieszyć się z małych rzeczy i
  • Odpowiedz