Wpis z mikrobloga

#pytanie #ankieta #dom #agd

#!$%@?ł mi się czajnik elektryczny.

Jeżeli go położę na podstawce, od razu się włącza, nie idzie go wyłączyć i kiedy jest nieużywany cały czas musi stać poza podstawką.
Poza tym działa, grzeje.

Mam (po mojej mamie, wychowanej w PRLu w biedzie jak #!$%@?) tendencję do trzymania takich urządzeń tak długo, aż nie padną na amen.

Co byście zrobili?

  • Kup nowy i się nie wygupiaj 56.7% (17)
  • Działa to działa, na chuj drążyć temat? 43.3% (13)

Oddanych głosów: 30

  • 16
  • Odpowiedz
@sailor_73: Witam Panie Sailor, mogę prosić o polecenie czajnika, bo widziałem Pana tipy na mirko? Zakup dla mamy. Budżet najlepiej do 200-300, no maks 350 złotych.

- aby nie był plastikowy, ani w środku ani na zewnątrz, ani szklany
- aby woda nie śmierdziała
- nie musi być regulacji temp., a jeśli będzie to by automatycznie włączało się na temp. robienia kawy ;)
- jednolity, albo bardzo zgrabnie połączony kolor, byle nie jednolicie srebrny. kupiłem mamie ostatnio Zelmer ZCK8020B i w tej estetyce czegoś szukam, niestety sam czajnik okazało się, że woda z niego po prostu śmierdzi, nawet po 3
  • Odpowiedz
masz opisany marką na spodzie czajnika


@sailor_73: mówisz że w tych najprostszych czajnikach jest kontroler? Pokaz go.

Bo wg mnie tam jest bimetal.

Dopiero w tych, co idzie ustawić temperaturę jest elektroniczny kontroler.
  • Odpowiedz
aby nie był plastikowy, ani w środku ani na zewnątrz, ani szklany

- aby woda nie śmierdziała


@sebbs: to że śmierdzi to nie jest wina plastiku , to moc rzędu 2 -2,2 kw puszczona przez słabej jakości kontrolery powoduje ich przypalanie i one zaczynają puszczać woń
plastik jest dopuszczony do użytku i nie jest winien ale jak ma mieć podtrzymania temperatury to tutaj wyliczymy
zaczynam od TEFALA , modele KO 854 KO851oba z panelem temperatury płaska grzałka
  • Odpowiedz
@sailor_73: Dziękuję Ci za odpowiedź, szukam czegoś w takiej estetyce jak na zdjęciu ładny jednolity najlepiej matowy kolor, co do regulacji i podtrzymania temperatury to nie jest to dla mnie niezbędna rzecz, tylko miły dodatek. Jeśli coś ci wpadnie do głowy to daj znać. Pozdrawiam
sebbs - @sailor_73: Dziękuję Ci za odpowiedź, szukam czegoś w takiej estetyce jak na ...

źródło: Czajnik-ZELMER-ZCK8020B-front

Pobierz
  • Odpowiedz
@sailor_73: dziękuję za poświęcony czas, te kontrolery przepuszczające moc są dobrej jakości w tej serii Loft? Nie będzie czuć tej nieprzyjemnej woni?
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: mi kiedyś padł czajnik elektryczny szklany - zupełnie się nie odpalał a podstawka nie działała. Podstawkę wyrzuciłem, ale czajnik został i używam jako dzbanek (np do większej ilości herbaty)
  • Odpowiedz