Wpis z mikrobloga

Chciałbym zapytać wyborców konfederacji co myślą o Braunie. Osobiście nie głosowałem na konfe, szanuję Wasz wybór ale jako że mam swoją opinie na temat Brauna chciałem poznać Waszą. Zapraszam do kulturalnej dyskusji

#konfederacja #wybory
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Sratatatatatata: dzięki za odpowiedź, ale mi jako osobie z zewnątrz, która nie jest jego fanem nie interesuje co on mówi na wykładach czy spotkaniach, gdzie chce się pokazać z tej lepszej strony. Interestuje mnie natomiast to co prezentuje sobą w sejmie, wywiadach czy innych publicznych działaniach i kłóci mi się to wizerunkiem osoby o "zdrowych" poglądach.
  • Odpowiedz
porównujesz spotkanie premierów dwóch różnych krajów sprzed wielu lat do spotkania Brauna z chociażby szpiegiem wydalonym z Polski?


@rolkapapieru: To też wymaga pewnego wyprostowania. Swiridow był najbardziej znanym korespondentem rosyjskim, którego znał każdy kto istniał w tamtym czasie w politycznej przestrzeni publicznej. Został on wydalony z Polski decyzją ABW jedynie jako podejrzany, ale bez udowodnienia winy szpiegostwa. Leszek Miller twierdzi, że był to spektakl polityczny wpisujący się w ówczesne nastroje,
  • Odpowiedz
dzięki za odpowiedź, ale mi jako osobie z zewnątrz, która nie jest jego fanem nie interesuje co on mówi na wykładach czy spotkaniach, gdzie chce się pokazać z tej lepszej strony. Interestuje mnie natomiast to co prezentuje sobą w sejmie, wywiadach czy innych publicznych działaniach i kłóci mi się to wizerunkiem osoby o "zdrowych" poglądach.


@rolkapapieru: Jasne, całkowicie rozumiem i nie mam zamiaru go jakoś bardzo usprawiedliwiać. Sam staram się do polityki podchodzić uczciwie i na chłodno. Moim zdaniem Braun często przesadza z ostrością przekazu, a wiele jego wypowiedzi zakrawa o paranoiczność, która znajduje odbicie w tej mniej lotnej części jego elektoratu. Natomiast warto też pamiętać o tym, że sporo z tych kontrowersyjnych wypowiedzi przestaje być kontrowersyjna kiedy wysłucha się całości.

Mały przykład - jakiś miesiąc po wybuchu wojny na Ukrainie w czołowych polskich mediach wyskoczyły nagłówki, że "Braun nie chce uznać Putina za zbrodniarza". No i ok, ale kiedy zestawimy to z faktem, że to samo stanowisko jak on miało większość przywódców państw europejskich oraz wysłuchamy jego pełnego wyjaśnienia swojego stanowiska, to wszystko nabiera troszkę innego
  • Odpowiedz
  • 0
brzmi to sensownie, ale powiedz mi tak absolutnie szczerze. W wywiadzie który sam wkleiłeś, że nie należy mówić i od razu etykietować Putinom mordercom, bo zaszkodzi to rozmowom pokojowym pomiędzy Ukraina a Rosją. "...należy naprawdę być w tych sprawach mniej wyrywnym niż to się przydaża w Warszawie...ja taki wyrywny nie jestem" serio? SERIO? Braun który jest najbardziej "wyrywnym" politykiem w Polsce to mówi? Chłop który nie ma tygodnia zeby nie zdarł jakiejś
  • Odpowiedz
@rolkapapieru: Jako wyborca Konfederacji uważam, że Braun to pożyteczny idiota i marionetka ruskich służb (być może jest za głupi żeby to zauważyć). Uważam, że powinien zostać #!$%@? z partii.
  • Odpowiedz
Odnoszę wrażenie że jak mówi że powiniśmy być bardziej powsciągliwi to jest to zawsze w interesie Rosji, a jak mówi że powinniśmy być bardziej zdecydowani to w konflikcie z Ukrainą.


@rolkapapieru: Właśnie to jest trudna kwestia i ja sam nie potrafię stwierdzić, w którym miejscu zaczyna się i kończy narracja przychylna, lub nieprzychylna Rosji. Rosjanie są mistrzami propagandy i w zasadzie wszystko co nie jest jedyną słuszną linią myśli zachodniej
  • Odpowiedz
  • 0
@Sratatatatatata: Wydaje mi się że temat ten jest na zupełnie inną dyskusję. Jest on ważny ale zbyt obszerny żeby mieszać wątki. Uważam również że przy obecnych realiach, naszych stosunkach z zachodem, Ukrainą, Rosją powinniśmy jako kraj iść w linię pomocy Ukrainie i wspólnie - nie bezpośrednio, próbować pokonać Rosję.

Co do rosyjskiej propagandy. Niestety to prawda, że sieją ferment gdzie się da. Czy są mistrzami? Nie wiem czy Amerykanie i
  • Odpowiedz
@rolkapapieru:

Uważam również że przy obecnych realiach, naszych stosunkach z zachodem, Ukrainą, Rosją powinniśmy jako kraj iść w linię pomocy Ukrainie i wspólnie - nie bezpośrednio, próbować pokonać Rosję.


Również tak uważam, ale nie jestem pewien czy jest to ostatecznie realne. Moim zdaniem problem, który kryje się głęboko w trzewiach tego konfliktu jest taki, że jeżeli Rosja wygra z Ukrainą, to w ciągu kilku lat uruchomi intensywne pranie mózgów i tak namiesza w nastrojach społecznych i głowach zmęczonych wojną Ukraińców, że ci w dużej części uwierzą, że to Polska jest wszystkiemu winna i na nas wyładują oni swoje poczucie krzywdy. Nie ma co się oszukiwać, jest wielu szlachetnych Ukraińców, ale większa część ich narodu ma mentalność człowieka sowieckiego (i nie można ich o to winić). Do tego dojdzie życie w skrajnie ciężkich warunkach w atmosferze powojennej klęski - to jest żyzna gleba do znalezienia "winnego" całej tej przykrej sytuacji. I właśnie dlatego wyrównanie rachunków historycznych (Wołyń etc.) oraz wyrzeczenie się patologicznej tożsamości (banderyzm) są tak istotnych czynnikiem, bez którego ciężko jest budować realne partnerstwo między naszymi
  • Odpowiedz
@rolkapapieru a co tu porównywać? Na molo o czym rozmawiali? Wieka konspira z Braunem poleciał kręcić film i spotkał się z ruskimi, wszyscy o tym wiedzieli. Naprawdę wywiad ruski jak tak działa nie mamy się o co martwić.
  • Odpowiedz