Wpis z mikrobloga

  • 0
@dzimmerman No osiągnął bardzo duży wynik to fakt. No właśnie chciałem podpytać co ludzie sądzą, bo w mojej opinii w dłuższym terminie albo zawiezie Konfederacje jeszcze mocniej na prawo albo będzie powodem spadku poparcia, podobnie jak to robił Korwin wcześniej
  • Odpowiedz
@rolkapapieru: świetny mówca i dokumentalista, a czy polityk? W czasie covidu stawał wielokrotnie po stronie obywateli, co się ceni. Czasami może przesadza ze "środkami artystycznymi" w swojej działalności, ale jest jakiś w każdym razie.
  • Odpowiedz
@rolkapapieru: Świetny mówca, operujący piękną polszczyzną i przede wszystkim odważny facet, który potrafił stanąć murem za obywatelem w kryzysowych sytuacjach jak np. zamordyzm covidowy. Pięknie demaskuje obłudę i fałsz lejącą się z obecnej (czy też poprzedniej) władzy, która w dupie ma obywatela i tylko ładnie uśmiecha się w tv i na konferencjach. Czasem przesadza, ponosi go - vide akcja gaśnica, no ale może w tym szaleństwie jest jakaś metoda? Ja
  • Odpowiedz
  • 1
@Zwichrowany: @podmaks @damienbudzik @prismo
Prezencja spoko, mówca top, polszczyzna zdecydowanie top.
Brak haków - zdjęcia z rosyjskimi politykami/działaczami więc chyba argument nie trafiony.
Nie jestem przekonany co do tego, w jaki sposób jednak demaskuje obłudę czy fałsz. Mógłbyś to rozwinąć @Zwichrowany ?

A co myślicie o jego podejściu do Unii, że należy z niej wyjść. Co myslicie o jego podejściu do Ukraińców że należy ich eksmitować?
  • Odpowiedz
  • 0
@DanteTooMayCry: ale nadal nie rozumiem, bo często słyszę argumenty że głosują bo mówi spoko, ma piękną polszczyzne itd, ale bardziej mnie interesuje czy popieracie jego poglądy. Uważam że jest on dużo bardziej na prawo niż sama Konfederacja i czy Wam to odpowiada
  • Odpowiedz
A co myślicie o jego podejściu do Unii, że należy z niej wyjść. Co myslicie o jego podejściu do Ukraińców że należy ich eksmitować? Czy Polska tylko dla Polaków? Co z homo? Czy zdejmowanie flag innych niż polskich jest spoko czy raczej nie?


@rolkapapieru: ja jestem prounijny, dlatego nie podoba mi się co mówi Braun.
Co do Ukraińców to uważam, że należy obciąć socjal dla nich. Wg mnie nie powinno
  • Odpowiedz
@rolkapapieru: Generalnie Brauna warto poznać z jego publikacji. Napisał on sporo książek, które pokazują, że gość ma sporo wiedzy i osobistych, często głębokich przemyśleń w różnych tematach. Inteligent w starym stylu, z rodziny z dalekimi tradycjami. Nie jest to człowiek pokroju Korwina, który wymyślał niestworzone teorie niepodparte niczym. Światopogląd Brauna jest to osobliwy, ale konsekwentny obraz wynikający z przywiązania do przedsoborowego katolicyzmu - to jest baza całej reszty jego nadbudowy ideowej. Jako reżyser rozumie jak wywierać emocje na widzu i właśnie taki styl uprawiania polityki obrał - kontrowersja i performance. Często w wypowiedziach posługuje się barwnym, ale zawiłym językiem, poruszając trudne i skomplikowane kwestie przez co zrozumieć go mogą jedynie ludzie, którzy dobrze go znają. Dla całej reszty jego monologi mogą brzmieć jak bełkot w pięknej, poprawnej polszczyźnie. Braun w wypowiedziach często celowo używa przesady, hiperbolizacji, lub nieoczywistego żartu czy ironii. Jest to systematycznie wykorzystywane przez media, czy przeciwników politycznych i przekręcane w taki sposób, żeby osoba niezorientowana usłyszała tylko to co ma usłyszeć.

Jeżeli chodzi o kwestię rzekomej agenturalności rosyjskiej - jakiś czas temu przeprowadziłem mini śledztwo, aby zbadać temat i szczerze mówiąc nie znalazłem nic co mogłoby za nią przemawiać. Wszystkie doniesienia i poszlaki są napompowane i wyolbrzymione. Z drugiej strony - Braun sam jest autorem serii filmów i książek, które mówiąc delikatnie - nie są rosyjską czy putinowską laurką.

Tutaj np. słowa Brauna z książki "System: od Lenina do
  • Odpowiedz
  • 0
@damienbudzik: No to mam wrażenie że dość sporo masz konfliktów z poglądami Brauna, ale:
Czy powinniśmy obcinać socjal normalnie pracującym i żyjącym tu Ukraińcom?
Dlaczego brak związków partnerskich?
Co do flag, to wydaje mi się że na Ukrainie są polskie flagi i z tego co wiem to jednak zdecydowana większość Ukraińców jest Polsce wdzięczna - nie wroga. Czy jezeli zdejmować flagi ukraińskie, to wszystkich narodów czy tylko Ukrainy?
  • Odpowiedz
@rolkapapieru: Chociażby akcja z żydowskimi świeczkami, Lewica i część KO robiła gównoburzę o krzyż w miejscach publicznych czy w Sejmie - że nie może go tam być, a żydowskie świeczki im nie przeszkadzały. Braun zrobił wjazd z gaśnicą i nastąpiło wielkie oburzenie, jak to można atakować inną religię. I żeby nie było - moim zdaniem ani krzyża, ani świeczek żydowskich ani wizerunku Buddy ani elementów żadnej religii nie powinno być
  • Odpowiedz
  • 0
@Zwichrowany: zgodzę się z tym że symbole religijne są zbędne w publicznych instytucjach, chociaż bardziej byłbym skłonny zostawić symbole katolickie ze względu na to, że Polska w większości jest krajem religijnym i historycznie związana z kościołem.

Czy jednak potraktowanie hanuki gaśnicą nie jest znieważeniem innej religii? Czy jeżeli ktoś podszedłby i podpalił krzyż na ścianie to jak zareagowałaby opinia publiczna? Zresztą nieważne która religia zostaje atakowana w podobny sposób, czy
  • Odpowiedz