Wpis z mikrobloga

Różnica między PO a PiSem na poziomie 1,5%. Konfederacja 12%, a przystawki odpowiednio 6,9% i 6,6%. Zwycięstwo Tuska kosztem zmarginalizowanych przystawek. Konfederacji urosło, ale czy kosztem PiSu? Pewnie tak, ale bardziej pewnie kosztem jednak Trzeciej Drogi. PiS o dziwo, w tym gronie twardych wyborców stabilnie. Po takiej ofensywie Koalicji myślałem, że będzie wynik na poziomie 30%.

Spodziewam się w najbliższym czasie ostrej ofensywy Tuska i "dojeżdżania" PiSowców, ale tez całkowitego sprowadzenia do parteru, zdegradowania, usidlenia i finalnie przejęcia tych resztek, które zostały po Lewicy i Trzeciej Drodze.

Konfederacja, jak się nie pokłócą, to powinni się trochę wzmocnić. Pytanie jak mocno #!$%@? Braun w Brukseli i czy nie przegnie.

#opinia #polityka #sejm #wybory #neuropa
  • 13
  • Odpowiedz
PiS o dziwo, w tym gronie twardych wyborców stabilnie.


@ShinpuTokubetsu: jak i dziwo xD pis mógłby w tych swoich bastion ach wystawić chociażby i psy, ludzie i tak będą głosować. Zmiany zobaczymy w tym zakresie dopiero za kilka lat, jak cześć wyborców, o przepraszam, wyznawców, umrze. Osobiście najbardziej boli njie to że wąsik, Kamiński i obajtek dostali się do PE. Liczę że zdejmą im ten immunitet i trafia do więzienia,
  • Odpowiedz
@szef_foliarzy: skoro mowisz, ze wiekszosc elektoratu 3d nie wziela udzialu w wyborach to myslalem, ze masz na to jakies dowody, a nie, nie poszli, bo mi sie tak wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szef_foliarzy: szkoda, ze w sondazu nie zostala okreslona frekwencja wyborcza i nie zbadano dokladnych preferncji wyborcow, wtedy mozna byloby okreslic czy ten sondaz jest wiarygodny czy nie za bardzo.
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu: te 36% PiS to zaskakujący wynik głównie dlatego, że ich bastion - wsie i wschód były zdemobilizowane i frekwencja była marna. Mimo to mają praktycznie remis z KO, które zjadło swoje przystawki.
  • Odpowiedz
@wAr1948: No ja jestem jednak trochę w szoku. Bo piarowo (szczególnie patrząc na skręcone exit polle) to Tusk może odtrąbić sukces, ale to trochę taki sukces jak pisowców w wyborach do Sejmu. Tusk przeżuł i wypluł swoje przystawki co dało mu zwycięstwo nad PiSem na poziomie 0,8 punktu procentowego, przy zdemobilizowanej wsi i ogólnie całym wschodzie. PiS otrzymał swoje stałe poparcie, a za Konfederacja urosła prawie dwukrotnie.
  • Odpowiedz