Wpis z mikrobloga

#narzedzia #masterkowanie #motocykle

Cześć,

Rozglądam się za zestawem kluczy nasadowych wraz z kluczami płaskimi. Szukam czegoś w senownej cenie do hobbystycznego wykorzystania, niekoniecznie pro. No ale wiadomo, nie chinolit. Wykorzystanie domowe plus dłubanie przy moto. Co polecacie? Ostatnio na pepperku był zestaw makity za 400zł, wydaje mi się już to trochę dużo, a połowa zestawu to były bity, czegoś takiego mi nie trzeba, no ale jak nic innego nie pyknie to zamówię tą Makitę.
  • 8
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: No nasadowe to cały zestaw.
Dobrać tylko płaskooczkowe. Jak nie potrzebujesz zestawu 6-32 to jakiś mniejszy. Za 2 stówy z hakiem masz Sate z grzechotką 8-19. A jak drogo i bez grzechotki to nawet Neo za stówe tyknie, mają 6-22 na płachcie.
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: Jak masz jakiś budżet w stylu 500zł to bierz jak największy np yato niteo, ja kupiłem 8 lat temu skryznke yato i ukreciłem jedna redukcje i nabiłem 16 w 17 więc formalnie nic sie nie dzieje, czasem grzechotke przesmaruje wd40 i dokrece i tyle, za to jak dokupuje pojedyncze narzędzia do kolekcji to cenax2 x3
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: bierz yato, neo 216 elementów, żadne makity srity, gdzie płacisz za reklamę, a ta sama stal, a to wystarczający budżetowy zestaw, który pewnie będziesz miał na całe życie, zobaczysz go w każdym warsztacie, bo to najlsszy stosunek jakości do ceny, jednoczenie nie omykaja ci śrob nie wygina się.
Do tego dokup sobie klucze płasko oczkowe z łamana grzechotką niteo i zestaw srubokretow, kombinerki do segerow, i już zrobisz wszystko
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: yato (ja mam YT-38881) sprawdza mi się od lat i robię tymi narzędziami wszystko w domu, przy samochodzie, motocyklu. Póki co nie udało mi się obrobić ani jednego klucza, bita ani śrubokręta, grzechotki śmigają aż miło. Nie mam porównania z narzędziami profesjonalnymi, ale do nonamów, którymi pracowałem zawsze przed zakupem tej walizki to był taki przeskok jakościowy jakby przesiąść się z trabanta do nowego mercedesa E-klasy.
  • Odpowiedz
Yato, ale nie kupowałbym zestawu bo raz zwykle są gorszej jakości, dwa pewnie będziesz używał 10-20% zestawu a reszty nigdy nie dotkniesz :)
  • Odpowiedz