Wpis z mikrobloga

2021 - wraca do Polski, musi się zmierzyć z państwem całkowicie przejętym przez Kaczyńskiego, wliczając w to służby, prokuraturę, sądy, Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, telewizję i media
2022 - gromadzi wokół siebie przyszłych potencjalnych koalicjantów, odbierając Kaczyńskiemu ewentualny plan B
2023 - dzięki zdolnościom koalicyjnym tworzy rząd pomimo porażki w wyborach parlamentarnych, od razu odpolitycznia media publiczne i bierze się za rozliczanie poprzedniej ekipy
2024 - prowadzi do pierwszego zwycięstwa PO od 10 lat

Mówcie o nim co chcecie, ale chłop to jest pierwsza linia europejskich polityków. Mógłby od dawna wygrzewać się na Majorce za potężną emeryturę z Brukseli i bawić się z wnukami, ale zdecydował się zakasać rękawy i zanurkować po raz kolejny w polskim bagnie żeby wyciągnąć nas z autorytarnych łap Kaczyńskiego i stawić czoła Orbanom, Salvinim i innym Ficom, oraz przede wszystkim z ich głównym mocodawcą nadającym z bunkra w Moskwie.

JE Donald Tusk

szanujesz = plusujesz

#wybory #sejm #polityka
Maurelius - 2021 - wraca do Polski, musi się zmierzyć z państwem całkowicie przejętym...

źródło: pap_20240604_1Y0

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
Nie jest to mój ulubiony polityk, natomiast nie można mu odjąć doświadczenia i umiejętności. Różnią nas poglądy, ale mam dużo szacunku.
  • Odpowiedz
@Maurelius Ja jeszcze niedawno byłem delikatnie mówiąc sceptyczny co do Tuska. Tak od wyborów nabrałem do niego ogromnego szacunku i podziwiam go za to co zrobił i co robi. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie
  • Odpowiedz
Mógłby od dawna wygrzewać się na Majorce za potężną emeryturę z Brukseli i bawić się z wnukami,


@Maurelius: Do tego musiałby mieć zgodę swojego oficera prowadzącego, na emeryturę pójdzie jak mu w Berlinie pozwolą XD
  • Odpowiedz
@Bumelante ambitne cele mogą być różne. Nie musi to być tylko duże lotnisko. Aczkolwiek elektrownia atomowa to bezdyskusyjny must have i tu mam dużo pretensji o brak ciśnięcia tematu. To nie jest ambitne, to jest po prostu konieczne.
  • Odpowiedz
ale chłop to jest pierwsza linia europejskich polityków


@Maurelius: wśród ruskich szpionów na pewno. Co za imbecyl głosuje na tego podawacza marynarek?
  • Odpowiedz
czy ten oficer prowadzący jest teraz w tym pomieszczeniu? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@jendriu: Nie, aktualnie zajmuje się sprawą powiązań konfederacji z rosją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Maurelius: chłop jest czystszy niż łza i nieskalany niczym stópki Jezuska, skoro PiS nie był stanie przedstawić mu żadnego zarzutu, ani udowodnić nawet przekleństwa, którego się dopuścił pewnie w podstawówce, a to przecież, zaraz po okradaniu Polaków i promowaniu patologii w narodzie, jeden z najwyższych celów partii pana (specjalnie z małej) kaczki
  • Odpowiedz
@Maurelius: wielki zwycięzca, a tymczasem twittery już policzyły, że gdyby te same wyniki przełożyć na wybory parlamentarne, to witaj grymasowa polsko PiS + Konfa, już się zresztą mati do konfy łasi.
skanibalizował tych, co mu pomogli obalić pisowców i teraz przez to zamiast rządzenia krajem będzie 3,5 lat cyrków w koalicji
  • Odpowiedz