Wpis z mikrobloga

@wersalski_kasztaniQ: Ciekawe. Czyli już od dzieciństwa płaciłeś składki na NFZ (od urodzenia)? A skoro dyplomem szkoły możesz się podetrzeć, to coś nie tak z Tobą. Ale znam wielu takich, co to jak jadą, to za własne pieniądze przed autem asfalt kładą, a za sobą likwidują zużycie przejazdem 😀.
  • Odpowiedz
wolny batustan pod okupacja żydowską


@wersalski_kasztaniQ: Czy czy Żydzi są teraz z tobą w pokoju?
Dla mnie ludzie, którymi żądzą żydzi, to niewolnicy. Ty się do nich zaliczasz. Żydów w Polsce jest ok. 14000
Łącznie z niepraktykującymi ok. 20k.
Trzeba chcieć, by zostać ich niewolnikiem. A oni robią tak, że TY myślisz, że jesteś ich niewolnikiem.
Przykro mi, że Ciebie tak zmanipulowano.
https://dzieje.pl/dziedzictwo-kulturowe/gus-zwiazek-gmin-wyznaniowych-zydowskich-w-rp-w-2021-r-liczyl-1-704-czlonkow
  • Odpowiedz
@znikam5: dobrze się żyje do póki nie masz kontaktu z instytucjami Państwowymi. A jak masz pecha to będą cię okłamywać, że syn żyje, żeby nie popsuć sobie humoru przed wyborami
  • Odpowiedz
@znikam5 Ciekawostka z ruskimi niezbyt oczywista dla Polaków. Oni NIGDY nie zaznali demokracji. Nigdy w swej historii. Dla tego azjatyckiego ludu wybór kogokolwiek w głosowaniu na jakiekolwiek stanowisko to abstrakcja. My se możemy wybrać takiego np brązowego dżordża i jest to porażka, ale oni dostają dżordża odgórnie z prikazem że go trzeba wielbić więc wielbią dumni ze swego cara. Biedni ludzie.
  • Odpowiedz
@weerwer ja nie widzę dużej różnicy pomiędzy Polską a Rosją. W obu tych państwach ludzie są bardzo podobni kulturowo i obyczajowo. Wolałabym mieszkać w Rosji niż w jakimkolwiek państwie na zachód od Polski. A, i na wyborach byłam, żeby zagłosować na kogoś kto to szaleństwo trochę okiełzna.
  • Odpowiedz
@amozetoostatniraz: O #!$%@?. Czyli chciałabyś, by np. Twój partner/mąż, ojciec został zmobilizowany i poszedł walczyć o nic? Chciałabyś być biedniejsza? Bardziej trzymana za mordę? Dawać łapówki, by coś załatwić? To po prostu wyprowadź się.
  • Odpowiedz
@weerwer: o co oni walczą to jest ich sprawa. Gdzie dwóch się bije tam trzeci nie ma czego szukać. Można być biedniejszym i równie szczęśliwym albo nawet i bardziej. W Rosji podobają mi się tradycyjny podział ról (i płci), szacunek mężczyzn do kobiet, przywiązanie do religii, do tradycji. Nie planuję przeprowadzki, ale gdybym planowała i miała do wyboru Rosję albo Niemcy bez chwili zawahania wybrałabym Rosję.
  • Odpowiedz
To powiem tak. Jak to w Rosji. Kobieta ma słuchać mężczyzny. Taka tradycja. Więc milcz i słuchaj. Bo jak nie, to kułak Cię przekona do tradycji. A jak już się wyprowadzisz do wspaniałej Rosji, to bądź biedna i szczęśliwa. Jak wiadomo, cierpienie uszlachetnia 😉.
  • Odpowiedz
@weerwer Rosjanki to są takie żwawe baby, że prędzej one napierdzielą po łbach swoim mężom niż oni im. Rozmawiam z Rosjanami od początku wojny i wiem że żaden z nich z głodu nie umiera. Żyją jak my, no może mają trochę mniej okazałe wnętrza, samochody i sprzęty, ale do biedy wciąż daleko.
  • Odpowiedz