Wpis z mikrobloga

Ponieważ @manichejskakloda: moderacja skasowała twój wpis a ja się napracowałem odpowiadajaąc więc go wklejam i pozwalam sobie na parę słów wyjaśnienia:

@manichejskakloda: To akurat mój Lublin więc znam temat od podszewki. Sprawa jest taka: to są murzyni w większości tzw. "studenci". Lublin to miasto studenckie wiadomo. Masowo murzyni z Afryki pojawili się tutaj koło 2020 roku. To wtedy PIS uruchomił rządowy program ściągania murzynów do Polski na studia oto link do archiwalnej edycji tegoż programu z roku 2022-----> https://www.opportunitiesforafricans.com/government-of-poland-banach-scholarship-programme-2022/

Problem jest taki, że spora część znich symuluje studiowanie. Były o tym reportaże. Opłacają czesne za cały rok, dostają wizę a potem spier....lają gdzie chcą, jak są już w UE. Radek Sikorski po objęciu urzędu w MSZ mówił że były atakie przypadki, że wpuszczano murzynów na wizę studencką do Polski a oni nawet średniego wykształcenia nie mieli. No i polskie wizy były najtańsze w całej UE za rządów PIS.

#polityka #wybory #imigranci
szef_foliarzy - Ponieważ @manichejskakloda: moderacja skasowała twój wpis a ja się na...

źródło: 0001

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Sprawa jest taka: to są murzyni w większości tzw. "studenci". Lublin to miasto studenckie wiadomo. Masowo murzyni z Afryki pojawili się tutaj koło 2020 roku.


@szef_foliarzy: mieszkałem tam w 2016-2017 i już wtedy było ich pełno, w każdym autobusie minimum jeden
  • Odpowiedz
@winsxspl: A ja cały czas mieszkałem i mieszkam i wiem dobrze jak to wygląda. Nie można mylić zagranicznych studentów z Uniwesytetu Medycznego z tymi Afrykańczykami. Na UM od dawna studiowali egzotyczni studenci ale oni w większości kończyli te studia bo to są ambitne bardo drogie studia, więc i student wymagający (czytaj zamożny) i rzeczywiście było tam dużo arabów z Arabii Saudyjskiej, czy hidusów z USA reprezentujących amerykańską klasę średnią. Natomiast
  • Odpowiedz
@szef_foliarzy: Przyjeżdżali z Afryki już wcześniej. Od paru lat po prostu jest większa fala. I wcale tak nie wyjeżdżają. Dużo zostaje, przynajmniej narazie i ściągają tu dzieci. Co z resztą widać.
I wszyscy nie lubią Nigeryjczyków xD
@galicjanin: Są tacy którzy nie potrafią ani po angielsku ani oczywiście po polsku. Tacy ,,studenci". Ciekawe co studiują.
  • Odpowiedz
@MrPerfetc: Jak najbardziej wyjeżdżają. Statystyki to potwierdzają. Ostatnio włąśnie na sejmowej komisji ws. afery wizowej je przytoczono. Otóż połowa tych studentów nie zaczyna nawet II semestru. Co i tak nie jest złym wynikiem bo z moich obserwacji byłaby to większość, bo od kilku lat codziennie ich widuję pod blokiem a żadnego z nich na dłuzej nie zapamiętałem, tak się zmieniają jak w kalejdoskopie. Dlugo nie pomieszkują i jest duża rotacja.
  • Odpowiedz
@szef_foliarzy: Nie napisałem że wszyscy zostają. Na pewno dużo ucieka.
Cześć z tych którzy nie rozpoczęli drugiego semestru też wcale nie wyjechała.
Ja już znam tu kilka par, kilka z resztą mieszanych.
A jeszcze ciekawostka, niektórzy mówią że zostają w PL ale w innych miastach.
  • Odpowiedz
@MrPerfetc: par mieszanych, tzn. Polka plus murzyn? Bo sam tylko takie zaobserwowałem. A to co mówisz o Nigeryjczykach nieco dziwne, bo wg. rzekomych danych oni są największą grupą po obywatelach Zimbabwe. Może akurat w Lublinie demografia rozkłada się inaczej, albo rząd tak naprawdę #!$%@? wie o tym kogo tu faktycznie sprowadza.
  • Odpowiedz
@MrPerfetc: Dla jasności - mówisz że dziwne jest, że większość par mieszanych, które znasz to Polka+murzyn i tylko jedna odwrotnie, bo murzynki też są otwarte na związki z Polakami? O to ci chodzi?

Może po prostu nie pasuje tutaj uroda. Albo też media i kultura nie promują takich związków, więc biali mężczyźni nie mają w głowie schematów, które mogliby realizować, w przeciwieństwie do kobiet.

Ciekawe, sam nie mam zbyt często
  • Odpowiedz
@MrPerfetc: Ah... jedyny wniosek jaki mi się tu nasuwa to to, że najwyraźniej sprowadzamy sobie prawdziwe tuzy intelektu.

Mam nadzieję, że tych związków w jednej konfiguracji nie będzie zbyt szybko przybywać, bo jeśli zaczną je często zauważać przeciętni ludzie, a nie tylko bywalcy tagów z wykopu, to nastroje wobec przybyszy mogą bardzo szybko stać się bardzo nieprzyjemne.
  • Odpowiedz
@oryginalnynick209: Siłą rzeczy będzie przybywać takich związków i myślę że przeciętni ludzie mają to gdzieś. Na pewno będą jakieś incydenty, ale to już tak bywa.
Ta nowa rzeczywistość już jest i żeby tego nie zauważać to chyba trzeba nie wychodzić z domu.
  • Odpowiedz
@MrPerfetc: "Siła rzeczy" nie jest niezmienna, obecny rząd jeśli wierzyć ludziom posadzonym w MSWiA nie jest już tak chętny do sprowadzania ludzi z Afryki. No ale to się jeszcze okaże.

Jak na razie nie ma ich tu jeszcze aż tylu, żeby to o czym mówimy stało się codziennym obrazkiem, nie zinfiltrowali też jeszcze zbytnio kręgów społecznych co bardziej rozgarniętych ludzi, więc z moich obserwacji często jak już, to biorą sobie
  • Odpowiedz
@oryginalnynick209: U mnie są w podstawówce, na placach zabaw, na ławkach.
Najlepsze że starsi potrafią o godzinie 10 siedzieć z piwem na ławce słuchając muzyki z telefonu czy o 18 robić grilla na środku osiedla. Normalnie przy ławce.
Jest to dość ostentacyjne i raczej nie mieli z tego powodu nieprzyjemności bo jak siedzieli tak siedzą.
Jedyne co może #!$%@?ć to, tak podejrzewam, że są trochę inaczej traktowani przez Policję, chyba
  • Odpowiedz