Wpis z mikrobloga

@kopytakonia: trek jest hamerykański - amerykańska jakość, mówi ci to coś? Chevrolet, poniac a także marki rowerowe jak trek.
A ta niemiecka jakość to 'assembled in germany' z ramy zrobionej na tajwanie i częściach z chin. I mówię to jako posiadacz.
  • Odpowiedz
@dymel ja też jako posiadacz fx sport 5 leciutkiego na carbonie kocham go nigdy nie zawodzi jest najlepszy
ale jak ktoś woli Romet czy inne takie to proszę bardzo
trek kupują ludzie którzy szukają pewności że jedyne co będą robić przez najbliższe miesiące to dopompowywac opony
  • Odpowiedz
  • 1
@AlanHarper każdy rower będzie na lata jeśli będziesz o niego dbał.

@kopytakonia ale wiesz ze trek to conajwyzej jest producentem ramy, sztycy, siodelka, kierownicy, mostka i gripow co najwyżej. Czyli rzeczy które jak nie połamiesz to w zasadzie mogą służyć dożywotnio.
Reszta to albo poprostu inne firmy jak napęd czy hamulce, albo rebrand amortyzatory/piasty.
  • Odpowiedz
  • 0
@kopytakonia no właśnie, nie kojarzę żeby jakikolwiek rower pękł sam z siebie.
Nie mam problemu z tym że ludzie są zafiksowani na jakąś markę. Niech sobie każdy kupi co chce, ale po co do tego dorabiać jakieś filozofię.
  • Odpowiedz
  • 0
@melba: ja jestem z tych co tylko napompują koła i jadą ale chciałbym mieć pewność, że do 3k mam najlepszy możliwy rower. Czy ten ma najlepszy spec w ten cenie? Czy znajdę coś o wiele lepszego?
  • Odpowiedz
  • 0
@AlanHarper podeślij link z tym rowerem.
Ale ogólnie zależność jest w drugą stronę, im droższy rower tym częściej wymaga serwisu i ten serwis jest droższy.
  • Odpowiedz
  • 1
@AlanHarper bardzo podobny jest rockrider expl 500. Tylko napęd microshift z mniejszą kaseta 11-42, ale za to ma sprzęgło. No i ten cues u4000 to obecnie najniższa grupa od shimano.
  • Odpowiedz
@AlanHarper:
Mniej więcej ten sam poziom, w treku support jest 1x i z osią HT2, a najtańsze MTB mają dalej kwadraty 2x lub 3x, więc 2200 byłoby dobra ceną.
  • Odpowiedz