Wpis z mikrobloga

Świeży zakup Venezianico redentore ultrablack 40, pierwszy raz mam coś co nie jest Orientem i mam pytanie - koronka ma 3 stany. Pierwszy podstawowy w którym jak rozumiem mogę dokręcać mechanizm, drugi w którym koronka obraca się swobodnie w obie strony i nie dzieje sie nic i trzeci w którym mogę ustawić godzinę i jest stopsekunda.
Moje pytanie to - czym jest ten drugi stan koronki i czemu ma służyć? Nie czuje żadnego oporu w nim więc nie dokręca mechanizmu, godziny nie ustawia a sekundnik sie nie zatrzymuje, nie dzieje sie dosłownie nic a koronka obraca się luźno i swobodnie.
#zegarki
  • 19
  • Odpowiedz
Mechanizm NH35A - ma "ghost date". Czyli ma ustawianie daty, której nie widzisz bo w tarczy nie ma okienka na nią.
  • Odpowiedz
@Medicine676 na oficjalnej chyba sold out. Poszedłem do fizycznego oddziału zegarowymi w panoramie. Swoją drogą polecam tam się wybrać bo to galeria widmo, nikogo tam praktycznie nie ma i czas jakby zatrzymał się 30 lat temu.
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara @Del No, słabe, leniwe rozwiązanie, nie chciało im się nawet dobrego mechanizmu dobrać (albo nie opłacało - zegarki z tym mechanizmem NH35 i szafirowym szkłem są po 150-200 zł na aliexpress)
  • Odpowiedz